Amazon'da ürün fiyatına vergi de dahil mi?

aleksmc

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar Amazon'da satın alacağımız bir ürünün fiyatına vergisi de dahil midir? Aldıktan sonra ek ücret öder miyiz?

Çözüm
Ürün fiyatına dahil değil. Sepette yani son ödeme sayfasında görürsünüz bütün detayı. Kargo ücreti ve gümrük vergisi eklenir.
Ürün fiyatına dahil değil. Sepette yani son ödeme sayfasında görürsünüz bütün detayı. Kargo ücreti ve gümrük vergisi eklenir.

Çözüm
İlk alışverişiniz ise Amazon ile iletişime geçip hepsini ödetebiliyorsunuz ben öyle yapmıştım sağ olsunlar kırmadılar. Yani demek istediğim ufak bir mesaj ile onlara kargoyu ve vergiyi ödemeleri için rica edebilirsin;)

Amazon'dan alışveriş yaparken en son ödeme sayfasında vergi eklenerek toplam bedeli görürsünüz.Bunun dışında sizden ek bir ücret talep etmez.Toplam ödeyceğiniz parayı öğrenmek için son ödeme sayfasına kadar gitmeniz gerekir.İlk gördüğünüz fiyat sadece ürünün fiyatıdır.

Satıcıdan 23 euro üzeri ürün alırsanız kargo kapınıza geldiğinde gümrük ücreti ödersiniz. Amazon'un kendisinden alırsanız gümrük ücretini peşin tahsil ettiği için extra ücret bir daha ödenmez.

İlk alışverişiniz ise Amazon ile iletişime geçip hepsini ödetebiliyorsunuz ben öyle yapmıştım sağ olsunlar kırmadılar. Yani demek istediğim ufak bir mesaj ile onlara kargoyu ve vergiyi ödemeleri için rica edebilirsin;)
Merhabalar, konuyu hortlatıyorum ama dediğiniz gibi amazon canlı desteğe hem kargo hem vergiyi ödemeleri için ricada bulundum ama yapamayacaklarını söylediler, amerika amazon.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı