Diğer Amazon'da Zwilling Ürünleri ürünlerinde indirimler

Görmez, pazardan aldığın 2, 3 aya dağılır. 2000 liraya aldığın Nike, Adidas ayakkabı yıllarca sağlam kalır.
Nike, adidas ayakkabıları 2000TL'ye alırım ama aynı ayakkabıyı 10.000TL'ye almam anlıyor musun? Nerde görülmüş makarna maşasının dağıldığı? Ederinin 5-10 katı fiyatına satıyorlar siz de zengin gözükmek için bunları alıyorsanız benim gözümde farklı şekilde gözüküyorsunuz.

Nerde görülmüş makarna maşasının dağıldığı? Ederinin 5-10 katı fiyatına satıyorlar siz de zengin gözükmek için bunları alıyorsanız benim gözümde farklı şekilde gözüküyorsunuz.
Dikkat edersen ben konuya beğenmedim ifadesi senin mesajına da beğendim ifadesi bıraktım. Makarna maşasına da dağılıyor demdim 🤣

Dikkat edersen ben konuya beğenmedim ifadesi senin mesajına da beğendim ifadesi bıraktım. Makarna maşasına da dağılıyor demdim 🤣

Hocam arkadaş muhalefet olmak için muhalefet oluyor.
Kanserojen madde garantili ürünlere bırakın versin 50TL'sini...

Ben bıçaklarını kullandım bu markanın harbiden çok iyi, "çok pahalı" falan gibi yorumlar hakikaten komik geliyor. Yüzdesel olarak ürün fiyatında indirim varsa paylaşılır bundan doğal bir şey yok.
Bu arada 2'li espresso bardağını aldım şahane gözüküyor.

Bu ürünleri şu gereksiz fiyatlara alacak kadar zengin bir ülke olduğumuzu düşünmüyorum. Şuna bak makarna maşasıymış 425TL yazıyor. 50TL'ye de var o maşadan o makarna tutmuyor mu? Kusura bakmayın da dalga geçer gibi konu açmışsınız bir de moderatörsünüz.

Bir mühendis olarak size neden fiyat pahalılığı olduğu konusunda cevap vereyim.

50 liralık maşa da var, 425 liralık maşa da var. Doğru! Biri plastik, kalitesiz malzemeden standartları düşük bir şekilde üretilir. Markaların standartlarını karşıladığı şekilde üretim yapar. Maşanın geometrisinden malzemesine kadar standartları karşılamak gibi yükümlülükleri vardır. Örneğin bir bıçak, bir bıçak önce malzemesi için belirli bir standartda üretimi yapılmış sac çelik bir malzemeden oluşmalıdır. Standardı yüksek bir çelik, korozyona uğramaz çevresel şartlara karşı dayanıklı aynı zamanda yüksek dayanım özelliklerine sahiptir. Maliyeti arttıran bir nedendir. Örneğin kullandığın bıçağın uzun yıllar paslanmadan ve bilenmeden kullanman için bu şart. İkincisi şekillendirme, ürünler şekillendirilirken belirli geometrik ölçülerde üretilir, bazı tolerans değerleri vardır, kalıplar üretilir, bu kalıplar tolerans değeri düşük olursa üretim maliyeti artar ortada üretim kalitesi artar. İkincisi ürünün dayanım artması için ısıl işlemlerden geçer, bu ısıl işlemler maliyettir. Ürünün kalitesi artar.

Özetle, kullanılan malzeme, üretim ve kalite standartlarını her marka yakalayamaz, çünkü bunları yakalamak da bir maliyettir. Ona göre makine, ona göre fırın ona göre malzeme gerekir.

Diğer bir örnek, Mercedes ve Fiat araçlarında kullanılan malzemeler aynı malzeme, aynı standartlar, aynı yorulma ömürlerine sahip değil. Kısacası burada kalite faktörü marka bazında değerlendirmek gerekir, aynı maşayı 50 liraya al, metal malzeme ise çabuk paslanır, plastik malzeme ise standardı düşük sağlığa daha zararlı malzeme kullanılmıştır, daha çabuk kırılabilir daha çabuk deforme olur. 425 liralık marka standartları yüksek olan malzeme metal ise paslanmaz, plastik ise en yüksek sağlığa çok daha az malzeme kullanır daha çabuk deforme olmaz, bunlar hepsi markanın kendi standartlarıdır.

Fakirin çenesi demek istemem, ama gerçek bu.

Bir mühendis olarak size neden fiyat pahalılığı olduğu konusunda cevap vereyim.

50 liralık maşa da var, 425 liralık maşa da var. Doğru! Biri plastik, kalitesiz malzemeden standartları düşük bir şekilde üretilir. Markaların standartlarını karşıladığı şekilde üretim yapar. Maşanın geometrisinden malzemesine kadar standartları karşılamak gibi yükümlülükleri vardır. Örneğin bir bıçak, bir bıçak önce malzemesi için belirli bir standartda üretimi yapılmış sac çelik bir malzemeden oluşmalıdır. Standardı yüksek bir çelik, korozyona uğramaz çevresel şartlara karşı dayanıklı aynı zamanda yüksek dayanım özelliklerine sahiptir. Maliyeti arttıran bir nedendir. Örneğin kullandığın bıçağın uzun yıllar paslanmadan ve bilenmeden kullanman için bu şart. İkincisi şekillendirme, ürünler şekillendirilirken belirli geometrik ölçülerde üretilir, bazı tolerans değerleri vardır, kalıplar üretilir, bu kalıplar tolerans değeri düşük olursa üretim maliyeti artar ortada üretim kalitesi artar. İkincisi ürünün dayanım artması için ısıl işlemlerden geçer, bu ısıl işlemler maliyettir. Ürünün kalitesi artar.

Özetle, kullanılan malzeme, üretim ve kalite standartlarını her marka yakalayamaz, çünkü bunları yakalamak da bir maliyettir. Ona göre makine, ona göre fırın ona göre malzeme gerekir.

Diğer bir örnek, Mercedes ve Fiat araçlarında kullanılan malzemeler aynı malzeme, aynı standartlar, aynı yorulma ömürlerine sahip değil. Kısacası burada kalite faktörü marka bazında değerlendirmek gerekir, aynı maşayı 50 liraya al, metal malzeme ise çabuk paslanır, plastik malzeme ise standardı düşük sağlığa daha zararlı malzeme kullanılmıştır, daha çabuk kırılabilir daha çabuk deforme olur. 425 liralık marka standartları yüksek olan malzeme metal ise paslanmaz, plastik ise en yüksek sağlığa çok daha az malzeme kullanır daha çabuk deforme olmaz, bunlar hepsi markanın kendi standartlarıdır.

Fakirin çenesi demek istemem, ama gerçek bu.
Kardeşim fiyatlara baktın mı sen? Bu ürünler kaliteli olduğu için o fiyatlarda değil anlamıyor musunuz ya? Bak adam yukarıda cam pipet 250TL yazmış. Bu fiyatları markaya ödüyorsunuz aldığınız kaliteye değil. Mercedesle Fiat karşılaştırması yapmışsın. Benim önerdiğim, 50TL dediğim Fiat ama linkteki sözde indirimde olan ürünler Mercedes değil. Bugatti, Rolls-Royce vs. Alan insanlar kaliteli olduğu için değil ego tatmini için alıyor bu ürünleri. Maşallah bizim millet de iyi savunuyor ama neye göre savunuyor anlamıyorum. Ben saatlerimi harcayıp çalışarak kazandığım maaşımla 250TL'ye cam pipet, 425TL'ye makarna maşası almam, alana da tuhaf gözle bakarım. Param yetmediği için değil bu söylediklerim. Çok şükür durumum gayet iyi, iyi de maaş alıyorum ama paramın kıymetini biliyorum. Anlıyorsunuzdur umarım tekrar söylüyorum paramın kıymetini biliyorum.

Geri
Yukarı