Amazon'dan 11 bin TL'ye S20 FE alınır mı?

Muhammet412

Hectopat
Daha fazla  
11 bin TL bütçeye S20 FE almayı düşünüyorum. Satıcı Amazon gözüküyor. Alınır mı? İade, değişim vs sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
11 bin TL bütçeye S20 FE almayı düşünüyorum. Satıcı Amazon gözüküyor. Alınır mı? İade, değişim vs sorun yaşar mıyım?
Telefon hakkında net bir bilgim yok ancak Amazondan alacağınız ürünlerde iade, değişim vs gibi sorunlar yaşamazsınız. Yıllardır kullanıyorum.

Amazon ise sorun yaşamazsın ama S20 FE'nin güncelleme desteği kesilmişti, android 14 vs. almayacak onun farkında olarak alıyorsunuz herhalde?

S20 FE kullanıyorum bir yılı aşkın süredir. Merak ettiğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim. Güncelleme desteği vs önemli değilse tavsiye ederim.

Amazon gibi bir firma varmı ya, onların yaptığını insana akrabası yapmaz.

Telefonda da Android güncellemesine takılmıyorsa fiyatına göre çok güzel bir telefon aslında.

Amazon gibi bir firma var mı ya, onların yaptığını insana akrabası yapmaz.

Telefonda da Android güncellemesine takılmıyorsa fiyatına göre çok güzel bir telefon aslında.

Aynen öyle. S20 FE'yi 11 bin 200 TL'ye almıştım, indirim ile 10 bin 999 TL'ye düşünce mail attılar aradaki 200 TL'lik fark bana iade edilecekmiş. Şu hareketi Türkiye'de hiçbir firma yapmaz, çok önceden iade etmek istediğim bir kitabın parasını iade edip kitabın bende kalmasını söylemişlerdi, Prime 100 TL olsa yine kullanmaya devam ederim, hizmet kalitesi muhteşem.

Aynen öyle. S20 FE'yi 11 bin 200 TL'ye almıştım, indirim ile 10 bin 999 TL'ye düşünce mail attılar aradaki 200 TL'lik fark bana iade edilecekmiş. Şu hareketi Türkiye'de hiçbir firma yapmaz, çok önceden iade etmek istediğim bir kitabın parasını iade edip kitabın bende kalmasını söylemişlerdi, Prime 100 TL olsa yine kullanmaya devam ederim, hizmet kalitesi muhteşem.
Hocam onlar neyki, zamanında Amazon.com kullanırken taa Amerikadan 24 inç monitör sipariş vermiştim. Sağ sağlim gelmişti ama monitörde ölü piksel ve ışık sızması çıkmıştı. Amazona ilettiğimde, adamlar özür dileyerek ürünü verdikleri kodla tekrar geri göndermemi söylemişlerdi. Kodlar tekrardan PTT üzerinden geri göndermiştim. Beni asıl şaşırtan şey, ben daha ürünü kargolamadan adamlar tekrardan aynısını bana göndermişlerdi bile. Kargo bildirimi gelmişti. Yani hani ürünü göndermeyim tutabilirdimde hani. Bu hareketleri beni çok duygulandırmış, şaşırtmıştı valla. 😊 Hatta dedim iade kargo parası neyse ben vereceğim falan diye ne kadar ısrar etsemde almamışlardı. EE mağlüm, tamamen farklı anlayışla ilerleyen bir ülkede yaşadığımızdan bu hareketleri şaşkınlıkla karşılıyoruz. Bizimkiler bırak iade almayı, 5-10 ölü pikselden aşağısında değişim veya iade vermemek için kırk takla atıyorlar. :) Eskiden amazon.com böyle çok fazla anlayış gösteriyordu, lakin geçen yıllara bakınca bu anlayışları çok suistimal edilmişki esneklik payını baya azalttıklarını gördüydüm. Araya kur artışıda gelince amazon.com uzun yıllar rafa kaldırdıydım. Amazon.com.tr yine alacağım ürün oradaysa öncelikli kullanıyorum. 30 gün koşulsuz şartsız iade yapıyorlarya, bozuk olsa bile insan bu iyiliği bozmamak için geri göndermez. :))

Yeni konular

Geri
Yukarı