Amazon'dan 1500 Euro'luk Alışverişin vergisi nasıl olur?

angoranimi

Femtopat
Daha fazla  
Laptop almak istiyorum ama vergilendirme konusunu çok kafa karıştırıcı buldum. Daha önce deneyimlemiş olan ya da bilgi sahibi olan kimse var mıdır?

Satıcısına göre değişir. Amazon'un kendisi ve bünyesindeki bazı satıcılar vergiyi önceden eklerken bazı satıcılar yalnızca ürün ve kargo ücreti alıyor.

Son ödeme sayfasının fiyat toplamında bu şekilde "Import fees deposit" ücreti de görünüyorsa sonradan 5 kuruş ödemezsin. Eğer yoksa gümrüğe gelince kargo firması ödeme yapman için mail atar.

Screenshot_2.png

Alırken vergi dahil almıyor musun? Link var mı?
Amazon.com: MSI GP66 Leopard 10UH-244 15.6" 240Hz 3.5ms Gaming Laptop Intel Core i7-10870H RTX3080 32GB 1TB NVMe SSD Win10 VR Ready: Computers & Accessories link bu.
evet, bakınca vergi dahil olmalı gibi anlıyorum ben de ama forumlarda yazılanlar ve Amazon.com.tr Yardım: Pazaryeri Teslimat Ücretleri ve Süreleri
"Aşağıda belirtilenler dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere belirli ürünlerin ithalatı basit usulde kişisel ithalat kanalıyla kısıtlamıştır:
Değeri 1500 Euro’nun üzerinde olan veya gönderilen mal başına ağırlığı 30 kiloyu geçen mallar" söylemi kafamı karıştırdı.
ama asıl forumlardaki yaygaralar karıştırdı :)

Amazon.com: MSI GP66 Leopard 10UH-244 15.6" 240Hz 3.5ms Gaming Laptop Intel Core i7-10870H RTX3080 32GB 1TB NVMe SSD Win10 VR Ready: Computers & Accessories link bu.
Evet, bakınca vergi dahil olmalı gibi anlıyorum ben de ama forumlarda yazılanlar ve Amazon.com.tr Yardım: Pazaryeri Teslimat Ücretleri ve Süreleri
"Aşağıda belirtilenler dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere belirli ürünlerin ithalatı basit usulde kişisel ithalat kanalıyla kısıtlamıştır:
Değeri 1500 Euro'nun üzerinde olan veya gönderilen mal başına ağırlığı 30 kiloyu geçen mallar" söylemi kafamı karıştırdı.
Ama asıl forumlardaki yaygaralar karıştırdı. :)

1615901268262.png

+417 dolar gümrük vergisi hocam toplam 2834,65 Dolar ödeyeceksiniz.
Bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı