Amazon'dan 1500 TL alışveriş sonrası onay kodu gelmedi

Amazon 3D kullanmıyor, hocam. Ben tonlarca alışveriş yaptım, birinde bile gelmedi.
Rahat olabilirsiniz, problem olmaz.
Kısmen yanlış bilgi. Aslında kullanıyor. Mobil uygulama üzerinden alışveriş yaparsanız bankaya göre hem CVV2 hem de doğrulama kodu istiyor. 9 ay önce Yapı Kredi ile alışveriş yaptığımda istemişti. Hatta CVV2'yi yanlış girdiğimden kabul etmemişti ve ancak bankayı aradığımda fark etmiştim. :D

Direkt sitesi üzerinden alışveriş yapıldığında istediğini hiç görmedim henüz. Mobil uygulamadan da sadece Türkiye kısmı için istiyor olabilir.

Son düzenleme:
Evet hep alışverişlerimizde öyle yapıyor. Eksiden kendi tercihimle 3D Secure ile alışveriş yapmıştım diye hatırlıyorum ama şimdi hiç istemiyorlar. Varsayılan olarak en azından bir kartla ilk siparişte 3D secure olmalı. Kart bilgileri başka ellere geçtiğinde çok büyük sıkıntı.

Kısmen yanlış bilgi. Aslında kullanıyor. Mobil uygulama üzerinden alışveriş yaparsanız hem CVV2 hem de doğrulama kodu istiyor. 9 ay önce Yapı Kredi ile alışveriş yaptığımda istemişti. Hatta CVV2'yi yanlış girdiğimden kabul etmemişti ve ancak bankayı aradığımda fark etmiştim. :D

Direkt sitesi üzerinden alışveriş yapıldığında istediğini hiç görmedim henüz. Mobil uygulamadan da sadece Türkiye kısmı için istiyor olabilir.
Vallahi hocam, bende mobilde de istemiyor. Birinde isteyip diğer kişi de istememesi saçma olmuş.
Hatta çevremdeki kimse onay kodu almıyor işlem yaparken.

Kısmen yanlış bilgi. Aslında kullanıyor. Mobil uygulama üzerinden alışveriş yaparsanız hem CVV2 hem de doğrulama kodu istiyor. 9 ay önce Yapı Kredi ile alışveriş yaptığımda istemişti. Hatta CVV2'yi yanlış girdiğimden kabul etmemişti ve ancak bankayı aradığımda fark etmiştim. :D

2 hafta önce mobil üzerinden alışveriş yaptım benden istemedi.

Ben mobil uygulamasından da alışveriş yaptım ama bana kod gelmedi. Ben Amazon kullanmıyor diye biliyorum.

Belki alışveriş yaptığım son seferden beri sistemleri değişmiş olabilir. Güvenlik kodları da IYZICO AMAZON adıyla geliyordu. Kartı Amazon'da ilk kullanışımdı ve kaydetmiştim.

Daha sonra İş Bankası kartımı Amazon'da ilk sefer kullandığımda herhangi bir kod gelmedi yine de.

Geri
Yukarı