Amazon'dan alınan CPU ve GPU gümrüğe takılır mı?

yukardaki arkadaş "gümrükdeki adamın keyfine bağlı" demiş vergiyi zaten ödedim. adamların öyle bişey yapma gibi bi şansı varmı? öyle bişey olursa ne yapmalıyım?
Vergisi ödenmiş mala kimse çökemez kardeşim. Öyle bir şey olursa lütfen yasal hakkını ara. 500-600 dolar değil 5-6 dolar olsa bile arayın hakkınızı arkadaşlar. Çünkü kurumlara, mahkeme kararlarına göre yeni düzenlemeler getirilebiliyor.

Amazon UK'den Xbox Series S aldım, Newegg'den EVGA RTX3060 aldım. İki satıcıda oluşabilecek vergileri peşin alıyor. Amazon'da vergi az çıkması durumunda ücret iadesi de oluyor. Gümrük işlemleri sırasında kargo firması senden kimlik numaranı ister en fazla. DHL ile geliyorsa 3-4 güne eline ulaşır bir sıkıntı çıkmaz. Yıllık belli bir kota var sanırım. Yurt dışından 5 adetten fazla ürün alanlarda sıkıntı olabiliyor. O da ticari ürün mahiyetinde değerlendirildiği için. Yani için rahat olsun, sen ürünün gümrük vergisini peşin olarak ödedin bir sıkıntı çıkmaz.

Amazon UK'den Xbox Series S aldım, Newegg'den EVGA RTX3060 aldım. İki satıcıda oluşabilecek vergileri peşin alıyor. Amazon'da vergi az çıkması durumunda ücret iadesi de oluyor. Gümrük işlemleri sırasında kargo firması senden kimlik numaranı ister en fazla. DHL ile geliyorsa 3-4 güne eline ulaşır bir sıkıntı çıkmaz. Yıllık belli bir kota var sanırım. Yurt dışından 5 adetten fazla ürün alanlarda sıkıntı olabiliyor. O da ticari ürün mahiyetinde değerlendirildiği için. Yani için rahat olsun, sen ürünün gümrük vergisini peşin olarak ödedin bir sıkıntı çıkmaz.
reis şey sorcam ben pcyi 2 3 haftaya toplarım anakartdı ramdı falan hepsinide alacağım toplam 5 üründen sonra ne yapacam
ekran kartı kargolanmış kaç güne elime ulaşır?

Son düzenleme:
Reis şey soracağım ben PC'yi 2 3 haftaya toplarım anakartdı RAM'dı falan hepsini de alacağım toplam 5 üründen sonra ne yapacağım.
Ekran kartı kargolanmış kaç güne elime ulaşır?

Babanın veya annenin kardeşinin adına sipariş verirsin. Her kimlik numarasına 5 hak gibi düşün. DHL Express ile geliyorsa kargo ikamet yerine göre 2 ila 7 gün arasında teslim ediliyor. Ben Bursa'da oturuyorum. 2 kargomda 1'i Amerika'dan diğeri İngiltere'den 3 iş gününde geldi.

Babanın veya annenin kardeşinin adına sipariş verirsin. Her kimlik numarasına 5 hak gibi düşün. DHL Express ile geliyorsa kargo ikamet yerine göre 2 ila 7 gün arasında teslim ediliyor. Ben Bursa'da oturuyorum. 2 kargomda 1'i Amerika'dan diğeri İngiltere'den 3 iş gününde geldi.
Aramex ile gelcek. her 5 ürünüde farklı kimlikden yapacağım. kimlik numarasını adreslerden değiştirebiliyoruz değil mi?

Aramex ile gelecek. Her 5 ürünüde farklı kimlikden yapacağım. Kimlik numarasını adreslerden değiştirebiliyoruz değil mi?

Farklı hesap oluşturarak ta yapabilirsiniz. Ben sipariş anında kimlik numarası vermemiştim Amazon'da. Kargo İstanbul gümrüğe geldiğinde DHL arayıp kimlik numarası istemişti. Dediğiniz gibi adreslerden de değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı