Amazon'dan ekran kartı alan kişilerden ekran kartı alınmalı mı?

Jukamecit

Hectopat
Sorum çok basit. Sahibinden.com veya Letgo gibi satış platformlarından ekran kartı fiyatları kimine göre çok cazıb kimine göre uçuk. Ekran kartı muhabbetine fazla girmek istemiyorum herkes biliyor. Sorum şu arkadaşlar ekran kartı almak istiyorum sitelere bakınca çoğu satış Amazon yurt dışı ürünü işte 2 yıl global garantili bende çok pimpirik biriyim alsam ürün bende arıza yapsa nasıl başımın çaresine bakarım yoksa üzerine 3-5 daha ekleyip Türkiye garantili mi almalıyım. Amazon'dan hiç ticaretim olmadı bu yüzden tecrübem sıfır size danışmak istedim Amazon'dan ekran kartı almış 2. şahıştan ben o kişinin kartını alınır mı? Bu arada almak istediğim kart RTX 3080.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon' da hediye paylaşma uygulaması var. Satın alınan kişi Amazon hesabından hediye olarak paylaşırsa ürünün sorumluğu sizin üstünüze geçiyor diye biliyorum. Yani garanti ve iade işlemleri sizin hesabınız üzerinden yönetiliyor.

Amazon'dan ucuza ekran kartı getirtip Türkiyede sattığım olmuştu, alınmaması için bir sebep yok bence. Ucuza yakalamak kolay değil, bayağı vakit harcamak gerekiyoro stok takibi yapmak için.

Amazon.com.tr üzerinden alınan hiç bir üründen çekinme.
Amazon' da hediye paylaşma uygulaması var. Satın alınan kişi Amazon hesabından hediye olarak paylaşırsa ürünün sorumluğu sizin üstünüze geçiyor diye biliyorum. Yani garanti ve iade işlemleri sizin hesabınız üzerinden yönetiliyor.
Amazon'dan ucuza ekran kartı getirtip Türkiyede sattığım olmuştu, alınmaması için bir sebep yok bence. Ucuza yakalamak kolay değil, bayağı vakit harcamak gerekiyoro stok takibi yapmak için.
Üstadlar çok sağolun ya hep bi araftaydım gerçekten eyvallah😇

Bu arkadaşlar neden böyle yorumlar yapmışlar anlamadım. Sizin sorunuza cevap vermiyor ki çoğu. Amazondan alan kişilerden kart alabilirsiniz evet ama kapalı kutu olmasına dikkat edin. Bu ara mining olayı popüler olduğundan çoğu kişi miningde kullanıyor. Ben de mining yapıyorum mining yapılan kart kötü karttır demiyorum, düzgün ayarlarda yapılmıyorsa zararlı sadece bunun. Amazondan alınan kartların garantisi olmuyor bu arada evga değilse kart. Hediye makbuzunu size tanımlaması şu işe yarar, kartı 1 ay içinde iade edebilirsiniz. Başka bir artısı yok size.

Amazondan satın alınmış ama, hangi ülkeden alındığı da önemli. Her ülke kendi yasalarına göre garanti şartlarını belirliyor. Almanya uluslararası garanti kapsamı sunarken, Japonya ülke dışına sadece ilk 1 ay destek sağlıyor mesela. Garanti konusu sizin için elzemse detaylıca bilgi sahibi olun, iyice araştırın derim. Japonya konusunda emin değilim, alışveriş yapan varsa açıklığa kavuşturursa güzel olur.

Amazondan satın alınmış ama, hangi ülkeden alındığı da önemli. Her ülke kendi yasalarına göre garanti şartlarını belirliyor. Almanya uluslararası garanti kapsamı sunarken, Japonya ülke dışına sadece ilk 1 ay destek sağlıyor mesela. Garanti konusu sizin için elzemse detaylıca bilgi sahibi olun, iyice araştırın derim. Japonya konusunda emin değilim, alışveriş yapan varsa açıklığa kavuşturursa güzel olur.
Almanya'nın global garantisi olduğu bilgisine nereden ulaştınız? Kendim gigabyte ve zotac'a mail atarak sordum ve sadece lokal mağazalardan alındıysa bölgesel garanti olduğunu söylediler. Global garantileri yok yani bu iki markanın.

Satıcı sattıktan sonra ortadan kaybolmayacaksa alabilirsin. Ürünü garantiye vermek için onun hesabına ihtiyacın var. Hediye olayı 1 veya 3 ay için geçerli sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı