Amazon'dan alınan SSD sahte mi?

Az önce Amazon müşteri hizmetleriyle görüştüm. Değişim talep ettim. Tekrar aynı sorunu yaşadığım taktirde iade hakkımın olduğunu da söylediler. İlginç olan şu ki bana yapılan açıklamada: "iade edilen ürünlerin (paketi açılmış ise) tekrar satışa sunulmadığını ve imha edildiğini" söylediler. Eğer dedikleri doğruysa nasıl sahte ürün teslim almış olabilirim ki?

Sence ihtimali var mı adam 4090 satacak mesela iade edecek alanda geri gelince paketi açılmış diye imha edecekler😀
Direk satıcı Amazon ise bu ürün yüzde 90 orijinali birine teslim edildi oda iadeye sahte ürünle gönderdi Amazon'da takıp güç geliyor diye geri size gönderdi.
İade edin direk yenisini alın ama satıcı Amazon değilse hiç almayın yine sahte ürün gelebilir.
Amazon aynı ürünü sana geri göndermez. Ama baskasina gönderir. Yoksa bu kadar kolay iade kabul etmezlerdi.

Sence ihtimali var mı adam 4090 satacak mesela iade edecek alanda geri gelince paketi açılmış diye imha edecekler😀
Direk satıcı Amazon ise bu ürün yüzde 90 orijinali birine teslim edildi oda iadeye sahte ürünle gönderdi Amazon'da takıp güç geliyor diye geri size gönderdi.
İade edin direk yenisini alın ama satıcı Amazon değilse hiç almayın yine sahte ürün gelebilir.
Amazon aynı ürünü sana geri göndermez. Ama baskasina gönderir. Yoksa bu kadar kolay iade kabul etmezlerdi.
Eğer benim gönderdiğim ürünü bir başkasına satacaklarsa o da mağduriyet yaşayacak :( Özellikle teknolojik ürünlerde iade durumu söz konusu olduğunda, Amazon'un sahtecilik gibi vakaları denetleyen yetkili ve bilgili bir departmanı olması gerekmez mi? Sonra piyango bize vuruyor ve uğraşıp duruyoruz :(

Eğer benim gönderdiğim ürünü bir başkasına satacaklarsa o da mağduriyet yaşayacak :( özellikle teknolojik ürünlerde iade durumu söz konusu olduğunda, Amazon'un sahtecilik gibi vakaları denetleyen yetkili ve bilgili bir departmanı olması gerekmez mi? Sonra piyango bize vuruyor ve uğraşıp duruyoruz :(

Türkiye burası ne denetleniyor ki o denetlensin hocam 😀
Herhalde bir ürün 3 4 kere iadeye gönderilirse ondan sonra göndermekten vazgeçerler ben her şeyimi Amazon'dan alırım güvenirim ama bu aralar sapittilar
Bana da telefon kilifi sipariş ettim keçeli kalem göndermisler😀

Arkadaşlar Amazon'dan 870 EVO SSD almıştım, ancak Magician uygulaması SSD'nin sahte olduğunu söylüyor, doğru mu bu? Ki satıcı Amazon olarak gözüküyordu!
@Ali Güngör @Recep Baltaş
Ürün linki: Amazon.com.tr

Eki Görüntüle 2008231

Edit: Sorun çözüldü! SSD orgjinal! SSD'yi direk SATA bağlantısından bağladığımda #magician SSD'yi tanıdı. Bu da bize kesin olarak gösteriyor ki, Magician harici SATA bağlantılarında SSD'yi tanımayabiliyor. Bu da tabii ki zaman ve emek kaybına yol açabilyor. Amacım format işleminden ziyade SSD'yi klonlamaktı ancak uygulamanın yarattığı problemden ötürü bu işlem aksadı. (belki problem benim harici SATA bağlantı aparatımdan kaynaklanıyordur bilemiyorum.) Yarın Amazon'u arayıp değişim işlemini iptal edeceğim.

Yani öyle görünüyor. Amazon'la irtibata geçin bence hemen.

Ben Amazon.com.tr üzerinde satılan Amazon Germany'den gönderilen 970 Evo Plus almıştım 5-6 ay önce orijinal çıkmıştı.
Edit: Sorun çözüldü! SSD orgjinal! SSD'yi direk SATA bağlantısından bağladığımda #magician SSD'yi tanıdı. Bu da bize kesin olarak gösteriyor ki, Magician harici SATA bağlantılarında SSD'yi tanımayabiliyor. Bu da tabii ki zaman ve emek kaybına yol açabilyor. Amacım format işleminden ziyade SSD'yi klonlamaktı ancak uygulamanın yarattığı problemden ötürü bu işlem aksadı. (belki problem benim harici SATA bağlantı aparatımdan kaynaklanıyordur bilemiyorum.) Yarın Amazon'u arayıp değişim işlemini iptal edeceğim.

Arkadaşlar Amazon'dan 870 EVO SSD almıştım, ancak Magician uygulaması SSD'nin sahte olduğunu söylüyor, doğru mu bu? Ki satıcı Amazon olarak gözüküyordu!
@Ali Güngör @Recep Baltaş
Ürün linki: Amazon.com.tr

Eki Görüntüle 2008231

Dosya Ekleri

• samsung 2.png
    samsung 2.png
    49 KB · Görüntüleme: 10
  • samsung1.png
    samsung1.png
    52,7 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı