Amazon'dan alınan ürünlerin garantisi nasıl oluyor?

METTOO

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Amazon'dan bir ürün sipariş verdim ama kafama takılan bir konu var ürün Almanya'dan geliyor TR garantili değil ürün bana geldikten 2-3 ay veya daha sonrasında arıza verirse bu ürünü Amazon'a gönderip ücretsiz tamir ettirme şansım var mı? Yani Amazon kendisi bir garanti veriyor mu satılan ürünlere?

Türkiye de garanti kapsamında tamir yapılmaz, ücretli olur. Fakat Amazon üründe herhangi bir sıkıntı çıktığında iade/değişim yapar.

Ürünü aldıktan 5-6 ay sonrasında yaşanacak olan arızada ben ücretli mi yaptırıyorum yoksa ücretsiz değişim mi yaptırıyorum.

Ürünü aldıktan 5-6 ay sonrasında yaşanacak olan arızada ben ücretli mi yaptırıyorum yoksa ücretsiz değişim mi yaptırıyorum.
Hocam yurtiçi garanti servisine gönderirseniz Türkiyede garantisi geçerli olmadığından ücretli yaparlar, fakat amazona ürünü arıza yaptı diye yollarsanız tamire gönderirler mi bilmiyorum, iade veya değişim yapıyorlar.

Ek olarak, alacağınız markayı araştırın gerekirse müşteri hizmetleriyle konuşun. Bazı firmalar "global garanti" adı altında, yurt dışından alınan ürünlere destek veriyor.

Geri
Yukarı