Amazon'dan Alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyim?

exBrowser

Kilopat
Evet arkadaşlar sistemi alacağım bu hafta sonu ama çoğu kişi bana ekran kartını amazon'dan al dedi. TR'deki fiyatı 1900 Amazondaki fiyatı 1500. Bende "e niye kazıklanayım Amazon'dan alayım bari" dedim dikkat etmem gereken noktalar var mı ? İlk kez alışveriş yapıyorum.

Öncelikle şunu söylemem lazım ki Amazon.com'dan alacağın herhangi bir üründe garanti sıkıntısı mutlaka çekeceksin. Her ne kadar ürünlerde "bir ihtimal" Uluslararası Garanti olsada Teknik Servislerin kafası "nerden aldıysan orada yaptır" şeklindedir. Yani bozulma gibi durumlarda sıkıntı çekebilirsin. Sonrasında efendim alışverişi tamamlarken vergi ve kesintiler gösterilir ve tam fiyat yazar. Ayrıca kargo ücretini sildirebilme konusu var. Mağaza ile iletişime geçebilirsin. Vergi %20 Dolar fiyatına göre hesaplanır. Mesela 500 Dolara alıyorsan ürünü %20 ekleyeceksin. Yani bu fiyat 600 dolar oluyor. Sonrasında ise Kargo ücretine eklediğin mesela 50 dolar kargo ücreti, toplamda 650 dolar yapıyor. Dolar kuruna şuan baktığımda 3,44. 3.44x650 yaptığımızda fiyat 2236 TL oluyor. Yani 1500 TL gibi görünen ürün aslında 2236 TL gibi bir rakam çıkabiliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı