Masaüstü bilgisayarda nelere dikkat etmeliyim?

PastaBorek

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci; 12th gen Intel(R) Core(tm) i5-12450H, 2000 MHz, 8 çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
RAM; DDR4 32 GB RAM (DDR4-3200(1600MHz))
Ekran kartı; NVIDIA geforenow RTX 4060 laptop GPU type GDDR6.
Arkadaşlar yarın kasalı (toplama) bilgisayar gelecek ve hayatımda ilk defa kasalı bilgisayar kullanacağım. Kasalı bilgisayarı kullanırken dikkat etmem gereken şeyler var mıdır neye dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kasa güzel, kullanırken dikkat edeceğim şeyler var mıdır?

Ekran kartını zorlayarak takma ve sabitlemeyi unutma. Geldiğinde arkada kasayı tutarken acıtmasın diye bir aparat gelecek. Onu takma arkada boşluk oluyor kasa daha iyi hava alır. He bir de ekran kartının fanları aşağı gelecek pinleri yana oturtulucak silikonlarını takmadan önce çıkarma. Sabitlerken sıkıntı yaşarsın. Ve ayrıyeten dikkat etmen gereken bir şey yok, normal kullan işte. Bu arada konuma bakma şansınız var mı?

Ekran kartını zorlayarak takma ve sabitlemeyi unutma. Geldiğinde arkada kasayı tutarken acıtmasın diye bir aparat gelecek. Onu takma arkada boşluk oluyor kasa daha iyi hava alır. He bir de ekran kartının fanları aşağı gelecek pinleri yana oturtulucak silikonlarını takmadan önce çıkarma. Sabitlerken sıkıntı yaşarsın. Ve ayrıyeten dikkat etmen gereken bir şey yok, normal kullan işte. Bu arada konuma bakma şansınız var mı?

Vatandaki çalışanlar yapacak kurulumu orada kuracaklar hazır bir şekilde gelecek, onlara bunu söyleyeyim mi? Bir de konuma bak derken ne demek istediniz anlayamadım.

Vatandaki çalışanlar yapacak kurulumu orada kuracaklar hazır bir şekilde gelecek, onlara bunu söyleyeyim mi? Bir de konuma bak derken ne demek istediniz anlayamadım.

Konu açtım onun hakkında yardım lazım da, her neyse boş ver. Şimdi onlar sana ekran kartını demonte şekilde gönderecek, istersen taktırıp göndertebilirsin ama tavsiye etmem bunu. Ekran kartı çok hassas bir parça. Kendin tak zaten kolay, fanlar alta gelecek demir kısım çıkıntıya gelecek ondan sonra bastırıp takacaksın sonra vida var altında üstünde onları sıkacaksın, ta daa! Kurulum bitti. Bir de PSU'dan çıkan kabloyu ekran kartına takacaksın, o kadar.

Ekran kartını takmadan önce anakarttaki clipsi açmayı, taktıktan sonra da kapamayı unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı