Amazondan alışveriş yapma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eray Baltacı

Kilopat
Merhabalar. Arkadaşlar amazondan alışveriş yapmak istiyorum nedeni ise Türkiye fiyatlarına göre karşılaştırdım kıyasladım arada ciddi bir fiyat söz konusu.
Bu sistemi haftalar önce açtığım konu üzerine düşerek sizlerin yardımı ve benim kararımın doğrultusunda ile topladığım bir sistem. Parçaların şuan kesin alacağım.

Haftalar önce açtığım konu: 21 Temmuz 2014
Arkadaşlar eğer böyle bir sistem sizlere de konunun yararlı olacağını düşünüyorum.

Bu sistem Ali bey ve Recep beyin Haswell Refresh Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi'nden yola çıkarak toplamaya karar verdiğim bir sistem. Yani buradan yola çıkarak.
Kafamdaki satın almayı düşündüğüm kesin sistem.
  1. Kasa: CM 690 III - black - Computer case + Seidon 120 V watercooling kit
  2. Anakart: MSI ATX DDR3 2600 LGA 1150 Motherboards Z97 GAMING 7
  3. İşlemci: Intel Core i7-4790K Processor (8M Cache, up to 4.40 GHz) (BX80646I74790K)
  4. Ekran kartı: MSI Computer Corp. AMD Radeon R9 290X Gaming OC 4GB GDDR5 2DVI/HDMI/DisplayPort PCI-Express Video Card R9 290X GAMING 4G
  5. Güç Kaynağı: Corsair RM Series 750 Watt ATX/EPS 80PLUS Gold-Certified Power Supply - CP-9020055-NA RM750
  6. SSD:Samsung Electronics 840 EVO-Series 250GB 2.5-Inch SATA III Single Unit Version Internal Solid State Drive MZ-7TE250BW
  7. Sabir Disk: Western Digital 1 TB SATA III 7200 RPM 64 MB Cache Bulk/OEM Desktop Hard Drive, Black, WD1003FZEX
  8. Bellek: Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB) DDR3 2133 MHz (PC3 17000) Desktop, Red
Şimdi www.amazon.com topladığım bu sistemin toplam fiyatı: $1,736.41 (dolar) Şuan ki Türk Lirasına göre fiyatı yani Google amcanın yaptığı hesaba göre 1 736.41 ABD Doları = 3 713.8329 Türk Lirası.
Bu sistemin Türkiye deki fiyatı ise 4837,29 Türk Lirası. Arasında bir kaç parça farkı var onları da hemen yazıyorum.
Şimdi Türkiye de benim topladığım sistemin bazı parçaları yok mesela güç kaynağı ve kasanın aynısını, aynısı derken sıvı soğutuculu olanı hediye göndereni bulamadım.
Türkiye de güç kaynağı olarak benim link de verdiğimin 850 Watt lı olanı var he bu arada 750 Watt lık bir güç kaynağı koydum sistemimin içine bu kesinlikle yeter mi ? MSI resmi sayfasında bu ekran kartı için en az 750 Watt'lık bir güç kaynağı istediğini yazıyor ama şimdi bu ekran kartı komple 750 Watt mı çekiyor yoksa MSI diğer parçaları da düşünerek mi böyle bir yazı söylüyor? Bunu geçtim hadi neyse 750 Watt güç kaynağı bu sistem için yeterli olur mu? Yeterli olur derseniz peki işlemciye ve belleklere, sabit disk, SSD, anakart nasıl enerji gidecek kesin bir bilgisi olan bir arkadaş sorularımı cevaplarsa çök memnun olurum.
  1. Gelelim satın alma işlemine ben bu parçaların hepsini nasıl satın alırım? Bu işin içine gümrük muhasebe falanda girecek tahminimce yani kısacası Türkiye den mi getirsem parçaları yoksa sipariş ile yoksa yurt dışından mı?
  2. Nereden getirirsem daha karlı çıkarım?
  3. Bu parçaların hepsi birbiriyle uyumlu mu? (Bu soruyu daha öncede sordum ama bazılarında değişiklilik yaptığım için yazıyorum.)
  4. Recep Bey ve Ali Bey in topladığı sisteme göre benim anakart ım aynısı mı? (Şu kafayla düşünüyorum MSI Gaming 7 2600 yazıyor dikkatimi çekti o yüzden soruyorum.)
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini tek bir satıcıdan alsan bile bence uğraşmaya değmez. Tutki birinde sorun çıktı, geri gönderdin falan derken, parçalar elinde bekleyeceksin. Hadi diyelim pozitif düşündük, bu seferde türkiye distribütör garantisi yok.

Bahsettiğiniz parçalar size Amazondan 4.909 liraya geliyor.

Bazı parçalarda hızlı kargo seçeneği yok. 10-20 gün bekleme süresi. :kararsız:

resim1.jpg
resim2.jpg

NOT: Tam yemeğe oturmadan önce yazayım çıkayım dedim, adresi bir tasarımcıya yakışmayan şekilde sansürledim, göz zevkinizi bozduğum için kusura bakmayın artık. :D

Sanırım bu böyle bininci falan "Amazon'dan alıcam ben" konusu. Siz bıkmadınız ben de bıkmayacağım anlatmaktan...
  1. Ürünleri sepete ekle ve ülkemizi seç. Seçince eklenen vergiyi görürsün zaten....
  2. Ülkemizden alırsan.
  3. Uyumlu gibi.
  4. Gaming 7 2600 yazmıyor. DR3 2600 yazıyor.
Anlatacağım şudur: ürünleri ekleyince sepete ve ülkemizi seçince hiç de ucuz olmadıklarını göreceksin. Ayrıca bir sorun olduğunda planın nedir ? Amazon'a geri falan kargolamayı mı düşünüyorsun ürünleri ?

Sanırım bu böyle bininci falan "Amazon'dan alıcam ben" konusu. Siz bıkmadınız ben de bıkmayacağım anlatmaktan...
  1. Ürünleri sepete ekle ve ülkemizi seç. Seçince eklenen vergiyi görürsün zaten....
  2. Ülkemizden alırsan.
  3. Uyumlu gibi.
  4. Gaming 7 2600 yazmıyor. DR3 2600 yazıyor.
Anlatacağım şudur: ürünleri ekleyince sepete ve ülkemizi seçince hiç de ucuz olmadıklarını göreceksin. Ayrıca bir sorun olduğunda planın nedir ? Amazon'a geri falan kargolamayı mı düşünüyorsun ürünleri ?
Çok teşekkür ederim hepinize.
Peki ben şimdi bu parçaların hepsini Türkiye den nasıl bulurum sizin Bölüm 1 sistem toplama rehberinizdeki kasayı Türkiye de bulamadım bu parçaları nereden bulabilirim?
Benim kafam şöyle düşünüyorum yani bu kasayı alarak soğutucudan da kar etmeyi. Full tower gereksiz olduğunu düşündüm ve sizin oyun toplama rehberinizde böyle bir kasa toplama saydınız böyle bir kasa aklıma gelmedi ben bu kasayı almayı düşünerek ve Türkiye de bulamadığım için yazmıştım amazondan kesin alacağım demek istemedim bu parçaları kesin alacağım demek istedim ama neyse yanlış anlaşırdı sanırım kafam çok yorgun hepinizden özür dilerim yanlış bir şey yazdıysam.
Amazon'dan sistem toplamayı unutun derim ben. Parçalar %100 gümrükte takılacak. Vergilerle birlikte de neredeyse Türkiye fiyatına denk gelecek. Gelmese bile hiçbir parçanın garantisi olmayacak.
Teşekkür ederim bir an akıl edemedim garanti söz konusu sonuçta baya pahalı bir sistem bir tane parça bozulursa baya kötü olur hele ekran kartı veya anakart falan çok sıkıntı olur. Amazon işi falan kesinlikle yattı. Dediğiniz gibi Türkiye den düşünüyorum çok teşekkürler iyi akşamlar.

Son düzenleme:
Vatan Bilgisayar'da parçalar mevcut.
Gerçekten sağol dostum bir ara bakmıştım kasayı ve güç kaynağını bulamamıştım.Yeni gelmiş her halde. Son 2 sorum kaldı. :)
  1. Güç kaynağı yeterli mi bu sistem için? Yukarıda ayrıntılı yazdım biraz konuyu biraz ayrıntılı anlatırsan sevinirim.
  2. Şimdi vatan dan alacağımı var sayarsak bunların nasıl KDV sini azalta bilirim?:) KDV 738,51 TL :lanet:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı