Amazon'dan Bilgisayar Parçası Almak

Emirhan Demirci

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda 7k'lık sistem toplayacağım. Hangi parçaları amazondan almalıyım? Kolay bozulmayacak, bana sorun çıkartmayacak parçaları söylerseniz sevinirim. Ekran kartı ve işlemciyi de amazondan mı almalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazondan gelene kadar buradan al. Zaten çoğu ürünün garantisi yok. Ayrıca konu yanlış yere açılmış. 7K diye bir para birimi yok.

Kingston ve Evga gibi markaların garantisi var ama ürünü Almanya'ya gönderiyorsunuz. 1000 ₺'yi geçmeyen parçaları yurtdışından almayın.

Yakın zamanda 7k'lık sistem toplayacağım. Hangi parçaları amazondan almalıyım? Kolay bozulmayacak, bana sorun çıkartmayacak parçaları söylerseniz sevinirim. Ekran kartı ve işlemciyi de amazondan mı almalıyım ?
Amazon'un garantisi bu ülkedeki firmaları toplasan hepsinden daha iyidir dostum emin olabilirsin o konuda. En ufak bir sıkıntıda yardımcı oluyorlar. Tabii ürünü Amerika'ya gönderip, geri gelmesini bekleyeceksin herhangi bir şey olursa. Tek dezavantajı o bizim için.

Anakart yurtdışından zaten sipariş verilemiyor. Özel indirim günleri haricinde çok bir fiyat farkı yok aslında. Genellikle ekran kartları daha uygun olabiliyor. Mesela MSI 1080, Vatan'da 2980, Amazon'dan alırsan 2650 lira. i7 6700K'da da 200 liralık bir farklılık var. Bütçe yaratabilirsin kendine Amazon'dan alarak.

7k darken 7000 tl demek istemiş onu geçtim. Ram ve ssd amazondan alabilirsin istersen

Amazon'un garantisi bu ülkedeki firmaları toplasan hepsinden daha iyidir dostum emin olabilirsin o konuda. En ufak bir sıkıntıda yardımcı oluyorlar. Tabii ürünü Amerika'ya gönderip, geri gelmesini bekleyeceksin herhangi bir şey olursa. Tek dezavantajı o bizim için.

Anakart yurtdışından zaten sipariş verilemiyor. Özel indirim günleri haricinde çok bir fiyat farkı yok aslında. Genellikle ekran kartları daha uygun olabiliyor. Mesela MSI 1080, Vatan'da 2980, Amazon'dan alırsan 2650 lira.
Fakat şöyle birşey var. Gümrüğe takılma ihtimali varmı?

Son düzenleme:
7k darken 7000 tl demek istemiş onu geçtim. Ram ve ssd amazondan alabilirsin istersen

Fakat şöyle birşey var. Gümrüğe takılma ihtimali var.
Hayır yok. Amazon'un kendi sattığı ürünler kesinlikle gümrüğe takılmıyor. Hatta vergisini bile malı satın alırken internet sitesi üzerinden Amazon'a ödüyorsun, onlar gümrüğe girince vergisini veriyor. Evine kadar hiçbir uğraş vermeden getiriyorlar.

Hayır yok. Amazon'un kendi sattığı ürünler kesinlikle gümrüğe takılmıyor. Hatta vergisini bile malı satın alırken internet sitesi üzerinden Amazon'a ödüyorsun, onlar gümrüğe girince vergisini veriyor. Evine kadar hiçbir uğraş vermeden getiriyorlar.
Güzel o zaman ama ekran kartı, işlemci ve anakart kesinlikle elden alınması gereken donanımlar nolur nolmaz.

Güzel o zaman ama ekran kartı, işlemci ve anakart kesinlikle elden alınması gereken donanımlar nolur nolmaz.
Ee tabii orası arkadaşa kalmış. Zaten neden bilmiyorum ama anakart yurtdışından sipariş verilemiyor... İşlemci çok sıkıntı olmaz ama ekran kartı konusu beni hep düşündürüyor... Coil Whine sağolsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı