Windows kurulumundan sonra "KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

lskenderBüyük

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Kioxia exceria 480 gb sata ssd
Ekran kartı
Rx570 4 gb
Anakart
Gigabyte a320m-s2h
İşlemci
R5 3500
Arkadaşlar selam, bilgisayarımda formattan sonra sürekli mavi ekran alıyorum. RAM'lerde ve SSD'de bir sorun olmadığını düşünüyorum. Google'da siteler açıkken Google bir anda kapanıyor ve bilgisayar mavi ekran veriyor, hata ekran görüntüsü ektedir. Bilgisayar 2 dk içinde mavi ekran verdiği için minidump dosyasını ekleyemiyorum.

IMG_20240428_135832.jpg

Minidump dosyasını aldım bir şekilde, moderatör arkadaşlar yardımcı olur musunuz? https://drive.google.com/file/d/1KvY6Uf4vsy3J84OZ861ylYmQgYa00Xm3/view?usp=drive_link

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam, bilgisayarımda formattan sonra sürekli mavi ekran alıyorum. RAM'lerde ve SSD'de bir sorun olmadığını düşünüyorum. Google'da siteler açıkken Google bir anda kapanıyor ve bilgisayar mavi ekran veriyor, hata ekran görüntüsü ektedir. Bilgisayar 2 dk içinde mavi ekran verdiği için minidump dosyasını ekleyemiyorum.

Eki Görüntüle 2180759

Minidump dosyasını aldım bir şekilde, moderatör arkadaşlar yardımcı olur musunuz? https://drive.google.com/file/d/1KvY6Uf4vsy3J84OZ861ylYmQgYa00Xm3/view?usp=drive_link
Erişim reddedildi diyor yeniden paylaşırmısınız

Herkese açtım dosyayı hocam, erişebilirsin.

Yanlış anlamadıysam WDfilter.sys (Windows Defender'in sürücüsü olması lazım) bu sürücülerin birimi hatalı ya da virüslü bulmuş olabilir. Benim tahminim bu…

Zaten internette gezinirken yediğin buradada gözüküyor.(msedge.exe)

Bir format atıp sürücüleri yeniden yükleyebilirsin.
Ya da sistem görüntün varsa eğer gelişmiş yeniden başlatma seçeneklerinden eski sistem görüntüsüne dönebilirsin.

Ya da başka bir çözüm eğer son zamanlarda Windows Update'den güncelleme yaptıysan onu kaldırmanı öneririm.

BIOS'unu güncelle, güncel değil. Varsa harici antivirüs yazılımını kaldır.

Eksik SYS dosyaları var, rehberi uygula;

Bu sorunu chipset driverindan da yapıyor, güncelleyelim;

Sistemde hangi depolama aygıtlarını kullanıyorsunuz?

Yanlış anlamadıysam WDfilter.sys (Windows Defender'in sürücüsü olması lazım) bu sürücülerin birimi hatalı ya da virüslü bulmuş olabilir. Benim tahminim bu…

Zaten internette gezinirken yediğin buradada gözüküyor.(msedge.exe)

Bir format atıp sürücüleri yeniden yükleyebilirsin.
Ya da sistem görüntün varsa eğer gelişmiş yeniden başlatma seçeneklerinden eski sistem görüntüsüne dönebilirsin.

Ya da başka bir çözüm eğer son zamanlarda Windows Update'den güncelleme yaptıysan onu kaldırmanı öneririm.

Hocam bu kaçıncı format atmam hatırlamıyorum, zaten şu an sorunu SSD'yi başka bilgisayara takıp kurulum yapmakta buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı