Amazon'dan çizgi roman satın almak

uchiha obito

Kilopat
Selamlar, Amazon üzerinden İngilizce çizgi roman (manga) satın almak istiyorum fakat daha önce hiç Amazon vs. bu tarz yerlerden alışveriş yapmadım. Kargo ücretini ürünle beraber karttan mı çekiyor yoksa başka bir olayı mı var? Gümrük muhabbetini gram bilmiyorum, taş çatlasa 250-300 lira falan tutar alacağım ürün o yüzden tek yapmam gereken parasını verip oturup beklemek mi yoksa gümrüğe takılma vs. muhabbetleri olur mu, gümrük nasıl işliyor gram fikrim yok o konuda :cry:. Ve son olarak, ürünün ne zaman elimize ulaşacağı yazıyor "7-14 iş günü." gibi mesela, eğer o süre içinde gelmezse sorunsuzca iade edip paramı alabilir miyim yoksa ürünü iade etmek için belirli bir süre söz konusu mu? Birazcık cahilim bu konularda, bir insana sormak daha iyi olur diye düşünüp böyle bir konu açma gereği duydum ama bu sorularımın cevabı Amazon'un sitesinde var mı diye daha derin araştıracağım şimdi. Bu işlerde bilgili arkadaşlar cevap verebilirse çok güzel olur, teşekkürler şimdiden cevap verseniz de, vermeseniz de.

İşte 2 tane satıcı var diğeri Amazon Almanya onu seçin ben de hep onu kullanıyorum
Altta "Amazon Almanya" yazıyor ondan bahsediyorsun sanırım, onda da 180 Lira + 90 lira kargo yine aynı ücrete geliyor neredeyse ama başka seriler için durum farklı olabilir, teşekkürler dikkat edeceğim 😊 Amazon Almanya'nın fiyat dışında ekstra bir özelliği var mıdır, kargoların hızlı gelmesi vs. onun gibi? Ayrıca, Amazon Almanya seçtiğimiz zaman ürünün dilinde falan değişiklik olmuyordur umarım ☺️

Altta "Amazon Almanya" yazıyor ondan bahsediyorsun sanırım, onda da 180 lira + 90 lira kargo yine aynı ücrete geliyor neredeyse ama başka seriler için durum farklı olabilir, teşekkürler dikkat edeceğim 😊 Amazon Almanya'nın fiyat dışında ekstra bir özelliği var mıdır, kargoların hızlı gelmesi vs. onun gibi? Ayrıca, Amazon Almanya seçtiğimiz zaman ürünün dilinde falan değişiklik olmuyordur umarım ☺️

Eğer Prime üyeliğin var ise daha hızlı geliyor ve önceden book Depository'nin kendi sitesinden manga almıştım ve gelmesi 1 aydan fazla sürmüştü bu arada bana DHL ile geldi DHL de kargoyu Yurtiçi Kargo'ya veriyor oradan size geliyor.

Eğer Prime üyeliğin var ise daha hızlı geliyor ve önceden book Depository'nin kendi sitesinden manga almıştım ve gelmesi 1 aydan fazla sürmüştü bu arada bana DHL ile geldi DHL de kargoyu Yurtiçi Kargo'ya veriyor oradan size geliyor.
Araştırma yaparken görmüştüm Book Depistory'nin kargoları getirme süresinin uzun sürdüğünü, almak istediğim kitap hiçbir yerde yoksa son çare olarak oradan alacağız artık yapacak bir şey yok 😂 Teşekkürler tekrardan, çok yardımcı oldunuz.
Almanya daha yakın olduğu için normal zaten. Daha çabuk gelir.
Çok mantıklı hahaha 😂😂

Birçoğunu araştırdım Türkiye'de satış yapan sitelerin, o yüzden sorun yok 👍 birazcık bilinmeyen serileri satın almak istediğim için maalesef bizim ülkede satılmayanlar olabiliyor.

YouTube'a İngilizce manga satın al yazınca çıkan videolarda insanların alım yaptığı dükkanlara bir bakıp iletişime geçmenizi öneriyorum. Aradığınız şeyi bulacağınıza eminim ama isim veremiyorum işte :)
Geçmişte birkaç gönderide dükkan isimleri söylenmiş o yüzden başıma bir şey gelmeden söyleyebileceğimi umuyorum :) 13. gezegen ile iletişime geçerseniz aradığınızı bulabilirsiniz. Amazon'dan önce bu seçeneği değerlendirmenizi öneriyorum.

Son düzenleme:
YouTube'a İngilizce manga satın al yazınca çıkan videolarda insanların alım yaptığı dükkanlara bir bakıp iletişime geçmenizi öneriyorum. Aradığınız şeyi bulacağınıza eminim ama isim veremiyorum işte :)
Geçmişte birkaç gönderide dükkan isimleri söylenmiş o yüzden başıma bir şey gelmeden söyleyebileceğimi umuyorum :) 13. gezegen ile iletişime geçerseniz aradığınızı bulabilirsiniz. Amazon'dan önce bu seçeneği değerlendirmenizi öneriyorum.
13gezegen sitesine kayıt olmaya çalıştığım zaman mail atmadılar ve kayıt bile olamadım o yüzden birazcık ümitlerim kırılmıştı oraya karşı, daha sonra "paralelevrencr" markasını buldum ve baya bi' İngilizce manga gördüm, mail ile de iletişime geçtiğim zaman dönüş yaptılar o yüzden onlara bir şans vermeye karar verdim fakat anladığım kadarıyla bizim Türkiye'de satım yapan markalar sadece Viz Media altında yayınlanan serileri Türkiye'ye getiriyorlar. Gereklişeyler'de baya bir İngilizce manga getirtmiş sanırsam geçenlerde baya güzel şeyler takıldı gözüme 😂 Teşekkürler yine de senin dediğin gibi mail atıp almak istediğim serileri getirip getiremeyeceklerini beklemekte fayda var, önerini dikkate alacağım :)

Geri
Yukarı