Amazon'dan Crucial Ballistix 3600MHz CL16 16GB RAM alınır mı?

WolfieMS

Hectopat
Ryzen işlemcim için Dual Channel ve yüksek frekansa sahip bir RAM kiti almak istiyorum. Amazon'da bulduğum Ballistix RAM'ler 3600MHz ve gecikme değeri incelemelerde denildiğine göre CL14 olabiliyormuş. Türkiye'de 3600MHz CL16 RAM kiti minimum 1000 TL'den başlıyor 1100 TL civarından başlıyor ve Amazon'da satılan RAM 810-820 TL civarında. Sizce yurt dışından RAM almalı mıyım? Daha önceden Amazon üzerinden RTX 2070 Super aldım fakat bir sorun çıkmadı. Sizce bu RAM alınır mı?

1606195584254.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen işlemcim için Dual Channel ve yüksek frekansa sahip bir RAM kiti almak istiyorum. Amazon'da bulduğum Ballistix RAM'ler 3600MHz ve gecikme değeri incelemelerde denildiğine göre CL14 olabiliyormuş. Türkiye'de 3600MHz CL16 RAM kiti minimum 1000 TL'den başlıyor 1100 TL civarından başlıyor ve Amazon'da satılan RAM 810-820 TL civarında. Sizce yurt dışından RAM almalı mıyım? Daha önceden Amazon üzerinden RTX 2070 Super aldım fakat bir sorun çıkmadı. Sizce bu RAM alınır mı?

Eki Görüntüle 748397
Alınır gayet ucuz, Türkiye'de 620'den ucuza bulamazsınız. Edit: vergi yoksa daha iyi.

Aslında bu konu hakkında bende bir şeyler sormak istiyordum Ekran kartı gelince ekstra bir vergi ödemesi oldu mu? 2- İstenilen ürün adresine teslim edildi mi?

Daha ucuza daha iyi RAM'ler var abi.
Muhtemelen bahsettiğiniz RAM'ler muhtemelen 16GB 3600MHz CL18 gecikme değerine sahip olanlardır fakat konuda bahsettiğim RAM CL14 gecikme değerine kadar düşebiliyor.
75+23 dolar bir parası var (Shipping de öyle yazıyor). Size yaklaşık 750 TL'ye mal olacak. Bu fiyata Türkiye'den bakmanız daha hayırlı olur.
Amazon Checkout kısmında 820 TL olarak belirtti, Türkiye'de bu özelliklere sahip RAM'ler min. 1100 TL civarından başlıyor.
Alınır gayet ucuz, Türkiye'de 620'den ucuza bulamazsınız. Edit: vergi yoksa daha iyi.
Vergiler tabii ki var, 820 TL'ye sipariş edebiliyorsunuz.
Aslında bu konu hakkında bende bir şeyler sormak istiyordum Ekran kartı gelince ekstra bir vergi ödemesi oldu mu? 2- İstenilen ürün adresine teslim edildi mi?
Hayır, ekran kartı gelince ekstra bir vergi ödemedim, Amazon ödeme kısmında vergileri ve gönderim ücretini fiyata dahil ediyor. İstenilen ürün adresime 10-11 gün içinde teslim edildi, sanırım Amerika'dan 4 günde Türkiye'ye ulaşmıştı. Gümrükte fazladan para kesilirse Amazon ile iletişime geçmeniz gerekiyor, Amazon kesilen fazla parayı geri size ödemesi lazım.

Geri
Yukarı