Amazondan ekran kartı satın almak

Samet Kurteş

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Amazondan ekran kartı almak mantıklı mı? RTX 2060 Türkiye'de 2600 TL civarında iken Amazon'da 1800 TL'ye denk geliyor. Ancak gümrükte sorun yaşatabilir mi diye korkuyorum. Ayrıca ek vergi gibi durumlar söz konusu olur mu? Deneyimi olan arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Merhaba herkese. Amazondan ekran kartı almak mantıklı mı? RTX 2060 Türkiye'de 2600 TL civarında iken Amazon'da 1800 TL'ye denk geliyor. Ancak gümrükte sorun yaşatabilir mi diye korkuyorum. Ayrıca ek vergi gibi durumlar söz konusu olur mu? Deneyimi olan arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.
Siz büyük ihtimal sadece fiyatını hesapladınız. Vergi + kargo koymamışsınız. Onlarla beraber gene 2500-2700TL arası olacaktır fiyatı. Gümrüğe takılmaz. Amazon'dan almak bence daha mantıklı Türkiye'de ki fiyatlara bakınca.

Türkiye 'de de deposu var.

Vergisini "Import & Shipping Fees" kısmında görebilirsiniz. Hem kargo, hem de vergi bedeli orada yazıyor. Yani siz, alışverişi yaparken vergiyi de ödüyorsunuz. Son 20 günde 4 adet ürün aldım Amazon'dan. İçlerinde RX590 ekran kartı da vardı. Hiçbir sorun olmadı, Nanokatalog gibi yerli firmaların aksine çok kısa bir sürede elime ulaştı.

Son fiyatlara bakmanız lazım.

370781

Bu fiyat dışında nadiren farklı bir fiyat çıkar.

Merhaba bende bir ürün aldım ama turkey falan yoktu ama benden 40 dolarkesti nakliye ve taşıma adı altında ben bir şey anlamadım bu işte ürün gelecekmi gitmesin bizim 180 dolar duman oluruz...bir yardım eli uzatın beyler...

Merhaba bende bir ürün aldım ama turkey falan yoktu ama benden 40 dolarkesti nakliye ve taşıma adı altında ben bir şey anlamadım bu işte ürün gelecekmi gitmesin bizim 180 dolar duman oluruz...bir yardım eli uzatın beyler...

Aldığınız ürünün linkini atabilir misiniz?

Ayrıca 40 dolar dediğiniz, ürün ücretinin yanında yazan "+$40.xx Import Fees & Shipping(Uçak ile taşıma ve kargolama)" ücret midir? Eğer öyleyse doğaldır. Bazı ürünlerde 100 dolar Shipping + Import vergisi yazıldığını da gördüm. Ürünün türüne, sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı