Amazondan ekran kartı almak

salihulcy

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon üzerinden Asus 750Ti 2G almak istiyorum. Kartın yurtdışından getirilmesi daha uygun. Fakat ilk alış-verişim olacağı için sizlere sormak istedim. Daha önceden tecrübesi olanlar yardım edebilir mi ? Ne gibi hatalar veya sorunlar ile karşılaşabilirim ?

Kartın linki:

Amazon.com: ASUS NVIDIA GeForce GTX 750 Ti GDDR5 2GB PCI Express 3.0 128-bit Graphics Card (GTX750TI-OC-2GD5): Computers & Accessories
Yurtdışından Ekran Kartı Getirmen Oldukça Riskli Olur. Örneğin diyelim ki ekran kartı sana bozuk olarak geldi. Türkiyedeki firmalar bu bizim işimiz değil, sen bu ürünü nereden aldıysan oraya git diyeceklerdir. Bu ekran kartını tamir ettirmenin veya başka ürün ile değiştirmenin tek yolu Ekran Kartının markasına ulaşmandır. Anlaşıp ürünü gönderirsin ama ürünün gönderilmesi istendiği Kargo şirketinin ücreti 50-55$ gibi bir ücret oluyor. Yani uzun lafın kısası bu gibi ortalama performanslı bir kart alacaksan tavsiyem türkiyeden alman. Aynı zamanda gümrüğe takılıp sana verilmeme riski de var.

Yurtdışından Ekran Kartı Getirmen Oldukça Riskli Olur. Örneğin diyelim ki ekran kartı sana bozuk olarak geldi. Türkiyedeki firmalar bu bizim işimiz değil, sen bu ürünü nereden aldıysan oraya git diyeceklerdir. Bu ekran kartını tamir ettirmenin veya başka ürün ile değiştirmenin tek yolu Ekran Kartının markasına ulaşmandır. Anlaşıp ürünü gönderirsin ama ürünün gönderilmesi istendiği Kargo şirketinin ücreti 50-55$ gibi bir ücret oluyor. Yani uzun lafın kısası bu gibi ortalama performanslı bir kart alacaksan tavsiyem türkiyeden alman. Aynı zamanda gümrüğe takılıp sana verilmeme riski de var.
Daha önce kaç kere ekran kartı satın aldın ? Kaç kere gümrüğe takıldı ? Kaç kere garanti konusunda sıkıntı yaşadın ?

Dostum gerçekten insanları yanlış yönlendiriyorsunuz sinirleniyorum bu konuda!.
Türkiye'ye sokulması yasaklı ürünler dışında gümrükte takılma diye bir dert yok!
Amazon'dan Alışveriş; Vergi, Gümrük, Garanti, Ücretsiz Kargo Sorularına Cevap

Konuyu oku ve doğrusu nasıl anla lütfen.
İnsanları yanlış yönlendirme.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı