Amazondan GTX 1070 Satın Almak

windofchild

Kilopat
Yer
Ankara/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar dün gece Türkiyedeki yüksek fiyatlara sinirlenip GTX 1060 fiyatına amazondan Msi Gaming X GTX 1070 satın aldım. Ürün gelince görüşlerimi ve bu süreçte yaşadıklarımı burdan aktaracağım daha önce de alışverişim olmuştu ama bu fiyata ilk defa alışveriş yaptım amazondan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün ulaştı diye belirttim.. Sorularınızı bekliyorum maddeler halinde sorarsanız daha verimli bi soru-cevap olur sanırım :)
Fotoğrafları da bekleriz. Sorularım:
Elinize kaç günde ulaştı? Kargo vs. her şey dahil ne kadara geldi?
Hediye paketi şeklinde mi aldınız? Eğer öyleyse gümrüğe takıldı mı?
Bu alakasız olacak ama amazondan hangi ödeme yöntemi ile aldınız? Kredi kartı ileyse orada sadece tek çekim mi oluyor taksitte oluyor mu?
Aklıma başka soru geldikçe sorarım şimdilik gelmiyor. :D:D

Ürün ulaştı diye belirttim.. Sorularınızı bekliyorum maddeler halinde sorarsanız daha verimli bi soru-cevap olur sanırım :)
Ah yeni gördüm kusura bakmayın kaç günde geldiği hakkında bir soru da sormuştum atlayalım o zaman onu. :D

Fotoğrafları da bekleriz. Sorularım:
Elinize kaç günde ulaştı? Kargo vs. her şey dahil ne kadara geldi?
Hediye paketi şeklinde mi aldınız? Eğer öyleyse gümrüğe takıldı mı?
Bu alakasız olacak ama amazondan hangi ödeme yöntemi ile aldınız? Kredi kartı ileyse orada sadece tek çekim mi oluyor taksitte oluyor mu?
Aklıma başka soru geldikçe sorarım şimdilik gelmiyor. :D:D

Ah yeni gördüm kusura bakmayın kaç günde geldiği hakkında bir soru da sormuştum atlayalım o zaman onu. :D
* kargo gümrük depozitosu vs dahil 1516 liraya geldi.
*normal sipariş verdim amazondan alınan ürünlerin gümrüğe takılma gibi bi durumu yoktur çünkü amazon sizden gümrük ücretini ürünü alırken import fee deposit olarak alıyor. Ürün elinize ulaştıktan sonra başvuru yapıp ödediğiniz depozitoyu 60 gün sonra alabilme durumu fakat bunun için TR'deki gümrük memurunun bu depositi unutması lazım yani şans diyebiliriz ama her ihtimale karşı başvurumu yaptım ben 84 dolar depozit ücreti vardı çünkü.
*Kredi kartı ile tek çekim olarak aldım fakat bankamın mobil uygulamasından ödemeyi erteletme veya taksitlendirme imkanım vardı ben ertelemeyi istedim taksiti sevmiyorum.
Kasanın kapagını açmayı üşendiğim için sadece böyle bi foto yükledim kusura bakmayın lütfen :)
IMG_0382-min.JPG
IMG_0382-min.JPG

* kargo gümrük depozitosu vs dahil 1516 liraya geldi.
*normal sipariş verdim amazondan alınan ürünlerin gümrüğe takılma gibi bi durumu yoktur çünkü amazon sizden gümrük ücretini ürünü alırken import fee deposit olarak alıyor. Ürün elinize ulaştıktan sonra başvuru yapıp ödediğiniz depozitoyu 60 gün sonra alabilme durumu fakat bunun için TR'deki gümrük memurunun bu depositi unutması lazım yani şans diyebiliriz ama her ihtimale karşı başvurumu yaptım ben 84 dolar depozit ücreti vardı çünkü.
*Kredi kartı ile tek çekim olarak aldım fakat bankamın mobil uygulamasından ödemeyi erteletme veya taksitlendirme imkanım vardı ben ertelemeyi istedim taksiti sevmiyorum.
Kasanın kapagını açmayı üşendiğim için sadece böyle bi foto yükledim kusura bakmayın lütfen :)Eki Görüntüle 181862 Eki Görüntüle 181862
Hocam öncelikle bende aynı kartı kullanıyorum, hayırlı olsun :). Bir sorum olacak, ben CS:GO oyununda 1080p çözünürlükte ultra ayarlarda ortalama 250 FPS alıyorum. Kart kullanımı %40-50 gibi geziyor, bazende artıyor tabi. Kart kendisini tamamen kullanamadığı için 4K DSR açıp denedim, ortalama 170 FPS alıyorum. Sence değerler normal mi? Birde benim için kartı unigine valley denen benchmark testini yaparmısın? Benim skorum 3550 falan çıktı, bakalım senin kaç çıkacak :).

Ürünü sepete attığımda adresinizi kontrol edin diyor acaba sizde de diyor mu ? Sinir bozucu bir durum.
hocam adresinizde ve isminizde türkçe karakter varsa (İ.Ö.Ç.Ş.Ü) gibi bunları kullanmayın yerine (IOCSU) kullanın o zaman sanırım düzelecektir.

Hocam öncelikle bende aynı kartı kullanıyorum, hayırlı olsun :). Bir sorum olacak, ben CS:GO oyununda 1080p çözünürlükte ultra ayarlarda ortalama 250 FPS alıyorum. Kart kullanımı %40-50 gibi geziyor, bazende artıyor tabi. Kart kendisini tamamen kullanamadığı için 4K DSR açıp denedim, ortalama 170 FPS alıyorum. Sence değerler normal mi? Birde benim için kartı unigine valley denen benchmark testini yaparmısın? Benim skorum 3550 falan çıktı, bakalım senin kaç çıkacak :).
Kardeşim teşekkür ederim geforce exp. uygulaması ile otomatik optimizasyon yaptım daha sonra çözünürlüğü 1920*1080 yaptım çünkü konsoldaki yazılar çok küçük kalıyordu geforce exp'in ayarlarına göre. Aşağı yukarı 300 civarı fps alıyorum. Genellikle fan açmıyor kart bu oyunda senin değelerin de gayet iyi kardeşim kullandıgın diğer bileşenler yüzünden belki ufak bi fark olabilir cok umursanacak bi durum değil bence. Bu arada dediğin teste bi ara bakabilirsem deneyeceğim şuan musait değilim ilgin için teşekkür ederim kartın hayırlı olsun sana da :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı