Amazon'dan hediye kartı aldım fakat Türkiye'de geçerli değil

Cagenes13

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi fastPay kampanyasıyla birlikte 150TL'lik bir hediye kartı (e-pin) aldım fakat amazon.com.tr sitesi için değil amazon.com içinmiş. Şu an hesaplarım aynı olmasına rağmen amazon.com sitesinde 10 dolarım var fakat amazon.com.tr sitesinde gözükmüyor yani ikisi aynı hesap olsa bile farklı siteler olarak gözüküyor. Amazon.com sitesinde 10 dolarım var fakat hiçbir şekilde bir şey alamıyorum ve zaten yurt dışından alacak bir şeyim de yok. Elimde kaldı 10 dolarlık hediye kartı. Bir önerisi olan var mı? (Bu arada kullanabilecek/İhtiyacı olan biri varsa eğer daha düşük fiyattan verebilirim kullanması için.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon.com ve Amazon.com.tr birbirinden farklı iki şirket. Maalesef Amazon.com ile Amazon.com.tr'nin vergilendirmesi ve fiyat politikası aynı olmadığı için ikisinde kullanılan gift cardlar farklı. Bu sadece Türkiye'ye özel bir şey değil, 10 Poundluk bir gift card alırsan sadece Birleşik Krallık üzerinde kullanabilirsiniz. Maalesef yapabileceğiniz hiçbir şey yok, o 10 Dolarlık gift card ile alışveriş yapsanız bile muhtemelen kargo ücretinden ve gümrükden dolayı yine pahalı bir alışveriş yapacaksınız.

Teşekkür ederim bilgin için. Peki bu hediye kartındaki bakiye ile e pin alma şansım yok mu? steam kodu gibi. kargo vs ucreti bulunmayan bir şeyler yani.

Teşekkür ederim bilgin için. Peki bu hediye kartındaki bakiye ile e pin alma şansım yok mu? steam kodu gibi. kargo vs ucreti bulunmayan bir şeyler yani.
Hediye kartını kendi hesabın üzerinde etkinleştirdin mi? Eğer etkinleştirmediysen paxful gibi platformlarda 100TL'lik Steam kodu ile takas etmeyi deneyebilirsin.

Hediye kartını kendi hesabın üzerinde etkinleştirdin mi? Eğer etkinleştirmediysen paxful gibi platformlarda 100TL'lik Steam kodu ile takas etmeyi deneyebilirsin.
Maalesef etkinleştirdim. Zaten bu yolla öğrendim Türkiye'de geçerli olmadığını. Sanırım tek ihtimal Amerika'dan birilerini bulup kodu ona satmak gibi bir şey. Bu da zaten benim için neredeyse imkansız bir olay. Hakkımızı arayacak yer de var gibi durmuyor. Teşekkür ederim yardımların için.

Hakkınızı arayacak yer yok derken? Sakın birilerine sitem etmeyin FastPay'den alırken USD yazıyor sizin hatanız yani hak aramalık bir durum yok ortada.
Maalesef etkinleştirdim. Zaten bu yolla öğrendim Türkiye'de geçerli olmadığını. Sanırım tek ihtimal Amerika'dan birilerini bulup kodu ona satmak gibi bir şey. Bu da zaten benim için neredeyse imkansız bir olay. Hakkımızı arayacak yer de var gibi durmuyor. Teşekkür ederim yardımların için.

Hakkınızı arayacak yer yok derken? Sakın birilerine sitem etmeyin FastPay'den alırken USD yazıyor sizin hatanız yani hak aramalık bir durum yok ortada.
Türkiye üzerinden Türk parasıyla aldığım kart Türkiye'de var olan amazon yerine Amerika'daki amazona ait hediye kartı veriliyor ve siz de buna "sizin hatanız" diyorsunuz. Anladım hocam.

Türkiye üzerinden Türk parasıyla aldığım kart Türkiye'de var olan amazon yerine Amerika'daki amazona ait hediye kartı veriliyor ve siz de buna "sizin hatanız" diyorsunuz. Anladım hocam.
Acaba anlamanız için ne kadar daha USD yazmalılar?

Dosya Ekleri

• IMG_20211214_103134.jpg
    IMG_20211214_103134.jpg
    16,6 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_20211214_103153.jpg
    IMG_20211214_103153.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 80

Geri
Yukarı