Amazon'dan ilk defa ürün satın alacaklar neye dikkat etmeli?

Bazı ürünler ürünün ana sayfasında Türkiye'ye gönderilemiyor der ama sepete eklediğinde gönderim oluyor. Siteden kaynaklı hatalar olabiliyor. Siz sepete ekleyip siparişi verin.
Yok konu o değil:) Arkadaşı Amazon.de sitesinden sipariş vermiş gümrük vs. hiç birşey ödemeden ulaşacak gibi görünüyor teoride ama onu bekliyorum bende. Varsa aslı direk kombine bilet alacam Amazon.de sitesine:)

Aldığı ürün kaç dolar veya euro? Ve Amazon.de üzerinden mi alışveriş yapmış?
Sanırım 127 euro ürün almış ve Amazon.de sitesinden sipariş vermiş. Yasal gümrük sayfasından kontrol ettirdiğimde ortalama 18-22 euro civarı bir gümrük harcı çıkması gerekiyordu. Arkadaşı daha öncesinde almış ve ödememiş ilave bir ücret. Bu siparişini takip ediyorum bende sonucu bana yazacağını söyledi @worrior . Hatta mantıken Almanya'daki vergininde düşmesi gerekiyor gönderilirken. Kafamda deli sorular yine:)

Kargo canı sağolsun vereyim. Bana gümrükte yardımcı olsun. O zaman candır işte:)

Kargo canı sağolsun vereyim. Bana gümrükte yardımcı olsun. O zaman candır işte:)
Hatta cebine bir 50 lirada ben koyarım:)

Hatta cebine bir 50 lirada ben koyarım:)

Ben de bekliyorum, yazınca söylerim.

Sanırım 127 euro ürün almış ve Amazon.de sitesinden sipariş vermiş. Yasal gümrük sayfasından kontrol ettirdiğimde ortalama 18-22 euro civarı bir gümrük harcı çıkması gerekiyordu. Arkadaşı daha öncesinde almış ve ödememiş ilave bir ücret. Bu siparişini takip ediyorum bende sonucu bana yazacağını söyledi @worrior . Hatta mantıken Almanya'daki vergininde düşmesi gerekiyor gönderilirken. Kafamda deli sorular yine:)

Hesabından 127 Euro çekilmiş, herhangi ekstra bir ödemesi yok; kargodaymış ürün.

Vergi ve kargo hakkında bildiklerimi yazayım faydası dokunur.
- Amazon.de üzerinden yapılan alışverişlerde 49 euro ve üzerinde kargo ücretsiz.
- 30 euro ve altı vergiden muaf.
- Avrupa ülkelerinden yapılan alışverişlerde TC vergi oranı %18 diğer ülkelerden yapılanlarda ise %20.
- 1500 euro sınırını aşmayın aksi halde ithalat yasaları devreye giriyor. (Detayını bilmiyorum ama kimse önermiyor. Mümkünse parça parça alınması gerekiyormuş.)
- Ramazan sonuna kadar 10 euro hediye.

Vergi ve kargo hakkında bildiklerimi yazayım faydası dokunur.
- Amazon.de üzerinden yapılan alışverişlerde 49 euro ve üzerinde kargo ücretsiz.
- 30 euro ve altı vergiden muaf.
- Avrupa ülkelerinden yapılan alışverişlerde TC vergi oranı %18 diğer ülkelerden yapılanlarda ise %20.
- 1500 euro sınırını aşmayın aksi halde ithalat yasaları devreye giriyor. (Detayını bilmiyorum ama kimse önermiyor. Mümkünse parça parça alınması gerekiyormuş.)
- Ramazan sonuna kadar 10 euro hediye.
Teşekkürler.

@worrior geldiği kısım önemli:) Yani kapısına ulaşıp eline aldığı ve hala bir şey ödemediyse mükemmel:) Sabırsızlıkla takipteyim:)
Sorunsuz ulaşmış, 127 Euro çekilmiş dediği gibi. Ancak garanti meselesi baş ağrıtabilir, 100 lira daha az ödeyip garanti hizmetinden sonuna kadar yararlanmak mümkün değil gibi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı