Amazon'dan İngilizce düzenli klavye alınır mı?

umutxdd

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yaklaşık 3.5 senedir Rampage'in KM-RX7 model klavyesini kullanıyorum ve artık değiştirme kararı aldım. Şahsi tercihim olarak %60 veya TKL klavye istiyorum ve Amazon'da 250-450 lira bandında İngilizce qwerty düzenli çokça %60 ve TKL klavye var. Fakat markalar -en azından ülkemizde- bilinen markalar değil ve benim de adını daha önce hiç duymadığım markalar. Hem bu konuda, hem de İngilizce düzenli olmasında şüphelerim var. Sizce ne yapmalıyım? (Corsair, Steelseries, Razer tarzı markaların klavyelerini alacak bütçem yok)

Son düzenleme:
Alın hocam Amazon iade konusunda kimseyi üzmez. 1.5 yıl önce aldığım ürün şu anda arıza verdi ve garantiden alakasız bir sebeple gönderildi. Amazona söylediğimde iade işlemim hemen oldu. Beğenmezseniz iade edersiniz.

İngilizce düzen olmasının size tek eksisi
Ş: ":;"
İ: "","
Ğ: "{["
Ü: "]}"
Ö: "<,"
Ç: ">."
.: "?/"
olarak görünmekte. Bunun gibi bazı ufak tefek farklılıklar da var ama bilgisayarda klavye dilini Türkçe Q yaptığınız zaman o tuşlara bastığınızda sorun olmuyor. Laptop'umun klavyesi ingilizce düzen, oradan biliyorum.

İngilizce düzen olmasının size tek eksisi
Ş: ":;"
İ: "","
Ğ: "{["
Ü: "]}"
Ö: "<,"
Ç: ">."
.: "?/"
olarak görünmekte. Bunun gibi bazı ufak tefek farklılıklar da var ama bilgisayarda klavye dilini Türkçe Q yaptığınız zaman o tuşlara bastığınızda sorun olmuyor. Laptop'umun klavyesi ingilizce düzen, oradan biliyorum.
Peki Türkçe Q olarak kullandığınızda noktalama işaretlerini, örnek vermem gerekirse virgülü nasıl kullanıyorsunuz? Gözlemlediğim kadarıyla İngilizce klavyede virgül kısmını İ olarak kullanırsanız virgül otomatik olarak klavyeden gitmiş oluyor çünkü.

Genellikle virgül backspace ile enter arasında bulunur ingilizce klavyelerde. Nokta için her zamanki gibi Sağ tarafta bulunan Shift tuşunun hemen solundaki tuş kullanılır vs.vs. Tuşların yerini ezbere biliyorsanız sorun yaratmıyor kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı