Amazon'dan MSI VR Ready GT72VR Dominator Pro-015 17.3" Almak

Umutemplotya

Hectopat
Daha fazla  
Evet başlıktaki gibi. Ama benim merak ettiğim bir şey var;
https://www.amazon.com/gp/product/B01IO9Y35G/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2KYIV02F0JSJ6
( Xotic PC'den alacağım yani Türkiye'ye gelebiliyor rahat olun.)
GTX 1070 gördüğünüz gibi ama ben merak ediyorum GTA 1060'a çevirdiğimde import fees çıkıyor fakat GTX 1070'e çevirdiğimde free shipping yazıyor. Yani GTX 1070'te vergi almıyor mu ? Yoksa alıyor ama orada yazmıyor mu. Diğer bir soru olarak ta XOTIC PC'nin yorumları güzel. Aldığımda kutunun içinden hiçbir şey çıkmama durumu olur mu ?Son sorum ise aldığımda hangi kargoyla gelecek ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar...

Xotic ya da Excaliber gibi sitelerden alış veriş yapacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ödeme ekranında sadece kargo ücretinin alındığıdır. Ürün Türkiye'ye girdiği anda sizden vergi ücreti tahsil edilecektir. Amazon aracılığı ile de alış veriş yapsanız bu iki satıcı şirket sadece kargo ücreti alıyor ve gümrük vergisi işine karışmıyor. Ürün ülkeye giriş yaptığı anda adınıza ek ücret çıkacaktır ki toplamda ödediğiniz ücret Türkiye fiyatına yakın olacaktır. Xotic dışında Amazon üzerinden Türkiye'ye Msi marka dizüstü bilgisayar gönderen firma olmadığını da görmüşsünüzdür. Ödeme ekranında ek ücretlerin çıkacağı bilgisi de belirtiliyor. Tecrübe ile sabittir :) Ben Amerika seyahati yapan biri aracılığı ile aldım. Bu tür bir çözüm yolu bulabilirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. İki satıcıdan da alış veriş yapabilirsiniz. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. En azından ben sıkıntı yaşamadım. Kargo şirketi olarak genelde UPS tercih ediliyor. Daha önce Amazon üzerinden aldığım ürünler bu firma ile geldi. Yardımcı olabilmişimdir umarım.

Saygılar...

1500 € üzeri alışverişlerde ürünün gümrükte takıldığını okumuştum. Gümrükten geçirmek için de mali müşavir tarzı birini tutmanız gerekebilirmiş. Şu anda bunu yazmadan kesin olsun diye araştırdım. Ama hiçbir sitede 1500 € üzeri alışverişlerde ne olacağı konusuna değinilmemiş. Varsa yoksa 75€-1500€ arasına vergi ödediğimizden bahsediyorlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı