Amazon'dan RTX 3060 nasıl alınır?

Emre İpek

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1 - Amazon Prime alsam kargo süresi kısalır mı ya da kargo ücreti ortadan kalkar mı?
2 - Doları 8.37 alması normal mi?
3 - Her şey dahil toplam 7.967 lira mı ödeyeceğim?
4 - Sayfanın TR dil desteği yok mu?
5 - Gümrük vs. ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?
6 - Kartın garantisi 1 - 3 ay gibi süreler mi?
7 - TR sayfasında kullandığım hesap ve kredi kartı, bu sitede de geçerli mi?

Eğer bu aşamaya kadar sorun yoksa 8K'ya RTX 3060 alınır mı?

Dosya Ekleri

• amazon.png
    amazon.png
    178,7 KB · Görüntüleme: 104
1 - Amazon Prime alsam kargo süresi kısalır mı ya da kargo ücreti ortadan kalkar mı?

Hocam isterseniz bin lira daha koyup sıfır ve TR garantili alın. (Son karar sizin.)

Amazon 8.37'den çeviriyor, Kuveyt Türk 8.09'dan. Sen dolar yükselirken almışsındır. Amazon geç güncelliyor.

Ürün ikinci el bu arada.
Amazon üzerinden alışverişim oldu. 2800 küsür TL çıktı Amazon çevirmesi ile ki aldığım ürünün değerini anlık çevirince 2650 TL civarı bir şey çıkıyordu ancak Amazon ek 100 TL alıyordu kur garantisi adı altında. Euro üzerinden almaya kalktığımda kartım reddeti bir kaç defa ben de Amazon çevirisi ile aldım. Kısa bir süre sonra bankanın alışverişimi reddettiğini belirten bir mesaj aldım ki oradaki tutar 3100 TL'den fazla idi yani banka çok daha sıkıntılı olacaktı ödeme için. İş bankası bahsettiğim banka.

Arkadaşım 13'e 5600X'li 3060'lı hazır sistem aldı. Hazır sistem al, ekran kartını söküp sat 🤣
Şimdi bunu yazacaktım. Hazır sistemleri takip edin geçen 13K ya 6700XT li sistem vardı. 6700XT de ortalama 3070 ayarında canavar gibi kart. 3060 için 8K para verilmez o kadar güçlü bir kart değil.

Hocam isterseniz bin lira daha koyup sıfır ve TR garantili alın. (Son karar sizin.)
Stok yok.

Satıcı Amazon değil. Almamanı tavsiye ederim.

Yorumlara nazaran birkaç soru daha ekleyeyim izninizle.

Satıcının Amazon olmadığı durumlarda mı gümrük vergisi çıkıyor? Satıcı Amazon olsaydı o vergi de alınmaz ya da eklenir miydi yani tutara?

Ürünün satıcısı ya da 2. el olup olmadığı nerede yazıyor?

Eğer bankalarda fiyat artabiliyorsa ürünü TL'ye çevirip almam daha mantıklı sanırım? ( En azından İş bankası kullanıyorsam)

Yorumlara nazaran birkaç soru daha ekleyeyim izninizle.

Satıcının Amazon olmadığı durumlarda mı gümrük vergisi çıkıyor? Satıcı Amazon olsaydı o vergi de alınmaz ya da eklenir miydi yani tutara?

Ürünün satıcısı ya da 2. el olup olmadığı nerede yazıyor?

Eğer bankalarda fiyat artabiliyorsa ürünü TL'ye çevirip almam daha mantıklı sanırım? ( En azından İş bankası kullanıyorsam)
Attığın fotoğrafta ürünün resminin yanında yazıyor Condition Used, alttında ise satıcı ismi var. Amazondan alırsanız aldığınız fiyatın üzerine vergiler de eklenerek size bir fatura çıkar.

Attığın fotoğrafta ürünün resminin yanında yazıyor Condition Used, alttında ise satıcı ismi var. Amazondan alırsanız aldığınız fiyatın üzerine vergiler de eklenerek size bir fatura çıkar.
Ben onu toplam 247365 kere satılmış zannettim hocam :D Çok teşekkürler sağ olun.

Geri
Yukarı