Amazondan sistem toplamak mantıklı mı?

Akiramenai

Hectopat
Daha fazla  
G4560, H110M PRO-VD anakart, 8GB DDR4 RAM ve RX 460 almayı planlıyorum. Normalde fiyat 1200-1300 TL civarı. Amazondan alırsam kargo, vergi vs. dahil toplam ne kadar öderim? Amazon'dan almak karlı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis koşullarını ve vergileri de gözetirsek hayır. Yalnızca bazı bileşenlerin alınabileceğini düşünüyorum.

Ayrıca vergi oranı KDV'den daha yüksek sanırım. Türkiye'den almanız daha mantıklı.

Avrupa ülkelerinin tersine Amazon.com dan alınan ürünlerde maalesef vergiyi geri alamıyorsunuz.
Amazon.de de ise amazonun kendi sattığı ürünlerin fiyatına %18 olan Almanya vergisi dahil.
Türkiyeden sipariş verirken bu %18 vergisi düşülüyor vergi vermediğimiz için fakat %18 civarı ithalat vergisi ekleniyor gümrükte.
Kendi tecrübemi anlatmam gerekirse yeni topladığım bilgisayarın tüm bileşenlerini Amazon.de'den aldım ve fiyat olarak bana 1000 TL artısı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Garanti konusu ürün bozuk geldiğinde üzerinde dururum diye düşündüğümden araştırmadım ama bozuk çıkan ürünlerde Amazon'un değişim yaptığını ve çoğu Türkiye servis sağlayıcılarından daha iyi servis verdiğini okumuştum bir kaç yerde.

Amazondan Seasonic G-650 güç kaynağı sipariş ettim, Almanya'dan gönderdiler, dün elime ulaştı (8 günde). Nanokatalog'dan bir sipariş verdim, 10 gün oldu, hâlâ tedarik sürecinde. :D Amazon daha hızlı yani.

Fiyatları karşılaştırırsak Amazon.de'den sipariş etmek mantıklı bence. Garanti sıkıntısı yaşanır mı dersen; Türkiye'deki bir firmadan alınca garanti sıkıntısı yaşamıyor musun?

Fiyatlar yazıyor sonuçta. Euro kuruyla çarp, hesapla, karşılaştır, nereden daha ucuza geliyorsa oradan al. Türkiye'deki kampanyaları takip edersen bazı ürünleri daha ucuza denk getirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı