Amazon'dan sonunda RTX 3060 aldım!

@Saboteur mesajın düzenlenmiş, gümrük hakkındaki. Ancak benim arkadaşım da aynı durumu yaşadı. Yurt dışından Radyo kumanda aldı, yaklaşık 1300 TL'ye falan. Doğal olarak DHL ile geldi ve 500 küsur TL vergi çıkarttılar, ama oran falan yok. Sadece ödenecek tutar yani.
Kendim düzenledim okuyacak başkaları da yurt dışından sipariş verdiyse huzursuz olmasınlar diye ama geç kalmışım biraz. :D

Evet son zamanlarda çevremden çok duyuyorum böyle "keyfi" söğüşlemeleri. 10-11 yıl önce benim de gümrükle çok kötü bir tecrübem oldu. İsveç'ten kız arkadaşım için özel tasarlayıp yaptırdığım kolyeyi bir memur iç etti, avukatla işin üstüne gitmeme rağmen dosyası kapatıldı birkaç yıl önce. O günden beri yurt dışından çok sayıda ürün getirttim ama her zaman gümrük memurlarından bir terslik bekler durumdayım. Bu son olaylar da bunun paranoyakça bir beklenti olmadığını gösteriyor.

Kanunda açık açık neyin ticari mal sayılacağı yazıyor ama bu ülkede kanunları kimse iplemediği için herkes birilerini söğüşleme derdinde...

Maşallah diyeyim, PTT gümrükleri şu an güzel bir durumda. 10 - 11 defa işim oldu son 6 ayda. Paketler gayet düzgün bir şekilde geldi, açılmamışlardı. Gümrük tutarları da paketin ücretine göre kesiliyor, ne eksik ne fazla.

Hem pandeminin hem de paket yoğunluğunun etkisiyle kendilerini düzene sokmuşlar. Mesela Dün akşam kargo İstanbul'a gelmişti, bugün hemen gümrükten geçti PTT ile, gümrük ücreti de doğru kesilmişti.

O konuda PTT iyi şu an, umarım bozmazlar.

Hayırlı olsun kardeşim 1 haftadır benimde gezmediğim amazon sitesi kalmadı bir çoğu Türkiye'ye teslimat yapmıyor sen hangi ülkeden buldun gözlerim kör oldu sürekli arama yapmaktan

Hayırlı olsun kardeşim 1 haftadır benimde gezmediğim amazon sitesi kalmadı bir çoğu Türkiye'ye teslimat yapmıyor sen hangi ülkeden buldun gözlerim kör oldu sürekli arama yapmaktan
Teşekkür ederim, amazon.com.tr üzerinden ekran kartları bölümüne girip satıcıyı amazon germany seç oradan bak hatta telefona indirip oradan da bakabilirsin. Ama kredi kartını kaydetmeni tavsiye ederim, birde sarı sitede konuştuğum bir stokçu gece 3 te falan düşüyor demişti genelde ben hiç denemedim ama siz deneyebilirsiniz bir gün.

Teşekkür ederim, amazon.com.tr üzerinden ekran kartları bölümüne girip satıcıyı amazon germany seç oradan bak hatta telefona indirip oradan da bakabilirsin. Ama kredi kartını kaydetmeni tavsiye ederim, birde sarı sitede konuştuğum bir stokçu gece 3 te falan düşüyor demişti genelde ben hiç denemedim ama siz deneyebilirsiniz bir gün.
8-4 vardiyasında çalıştım bu hafta sabah 8 telefondan akşam 16:00 pc den bakıyorum yok gerçekten sabah bi Türkiye satıcısında 20 adet stok vardı 19.000 TL civarı birşey yazmıştı Gigabyte marka büyük ihtimalle onu satın almışsın. tekrardan hayırlı olsun

8-4 vardiyasında çalıştım bu hafta sabah 8 telefondan akşam 16:00 pc den bakıyorum yok gerçekten sabah bi Türkiye satıcısında 20 adet stok vardı 19.000 TL civarı birşey yazmıştı Gigabyte marka büyük ihtimalle onu satın almışsın. tekrardan hayırlı olsun
Onları kimse almıyor hocam yalandan yere abartıyorlar fiyatı bulamamanız çok normal çünkü günde 3,4 tane anca düşüyor ve 5 saniyede eriyorlar biraz şanslı olmanız lazım.

Onları kimse almıyor hocam yalandan yere abartıyorlar fiyatı bulamamanız çok normal çünkü günde 3,4 tane anca düşüyor ve 5 saniyede eriyorlar biraz şanslı olmanız lazım.
Elimdeki nakiti başka bir şekilde değerlendireceğim en kötü ihtimalle yaza kart alırım bu gidişle idarelik 2 GB birşey alsam diye düşünmeye başladım artık..

Elimdeki nakiti başka bir şekilde değerlendireceğim en kötü ihtimalle yaza kart alırım bu gidişle idarelik 2 GB birşey alsam diye düşünmeye başladım artık..
Hocam takip etmek gerçekten çok zor sabahları rüyamda ekran kartı geldi çabuk alayım diye yataktan fırlayıp telefondan ekran kartı bakıyorum sanki rüya gerçekmiş gibi :D

Hocam takip etmek gerçekten çok zor sabahları rüyamda ekran kartı geldi çabuk alayım diye yataktan fırlayıp telefondan ekran kartı bakıyorum sanki rüya gerçekmiş gibi :D
Bende elimden geldiğince baktım ama yok olanı da Türkiye gönderimi yapmıyor
Bunlar dahil

Dosya Ekleri

• 35901656-D389-4429-ACC9-A06C400D58E7.png
    35901656-D389-4429-ACC9-A06C400D58E7.png
    497,5 KB · Görüntüleme: 39
  • EBDCDB03-A50C-4E9A-83A2-179013BFABAF.png
    EBDCDB03-A50C-4E9A-83A2-179013BFABAF.png
    489,7 KB · Görüntüleme: 37

Geri
Yukarı