Amazon'dan SSD alınır mı?

Ekran Görüntüsü (5).png

Hız testi de yaptım sekans olarak. 560 okuma, 543 yazma hızı gösterdi. Ayrıca görev yöneticisinden bakıyorum SSD sürekli veri yazıyor arkada. %1-4 değişiyor kullanımı.

Bu SSD'yi aldım. Gerçekten iyiye benziyor. Normalde eski diskte yedekleme yaptığımda aldığım hızın 2 katını almaya başladım. Bence güzel bir ürün. Alanlar hayrını görsün. İyi günlerde kullanmak dileğiyle.

Bu SSD'yi aldım. Gerçekten iyiye benziyor. Normalde eski diskte yedekleme yaptığımda aldığım hızın 2 katını almaya başladım. Bence güzel bir ürün. Alanlar hayrını görsün. İyi günlerde kullanmak dileğiyle.
Hayırlı olsun hocam. Benim elime geçen Perşembe geçti. Cuma günü taktım sisteme. Mükemmel bir SSD gerçekten. Tek sorun Firmware güncellemeleri. Nedense bulamadım güncelleme bu SSD'ye.

Hayırlı olsun hocam. Benim elime geçen Perşembe geçti. Cuma günü taktım sisteme. Mükemmel bir SSD gerçekten. Tek sorun Firmware güncellemeleri. Nedense bulamadım güncelleme bu SSD'ye.

Teşekkür ederim hayırlı olsun size de.
Sitede 4 tane program var ama baktım güncellemelere bir şey yoktu, bulamadım yani bende. Sanırım ihtiyacımız yok şimdilik. Çünkü model 2020 yılının ortasında çıkmış. Ben bu hızlara tamamım. :)

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-16_205311.png
    resim_2021-01-16_205311.png
    28,9 KB · Görüntüleme: 29
Teşekkür ederim hayırlı olsun size de.
Sitede 4 tane program var ama baktım güncellemelere bir şey yoktu, bulamadım yani ben de. Sanırım ihtiyacımız yok şimdilik. Çünkü model 2020 yılının ortasında çıkmış. Ben bu hızlara tamamım. :)
Bir arkadaş Tier List hazırlamış SSD'ler hakkında. Seagate Barracuda 120, Tier B'de bulunuyor. Yani kaliteli bir SSD. Ve hızları gerçekten çok iyi hocam. Bende de 560 okuma ve 540 yazma hızı çıktı. 150 TBW ömrü ve 256 MB DDR3 DRAM var daha ne olsun. Ben şu ana kadar 102 GB veri yazdım. 400 GB sonrası sağlık %99'a düşebiliyor dikkat.
@Eiesenhower @Ansur Hocam sağlığı ne durumda şu an? Benim 200 GB veri yazınca %99'a düştü. Garip.
Ekran Alıntısı.PNG

@hakan yaeger

Son düzenleme:
Sağlık durumu benim de 99%. Normal diye düşünmekteyim, kullanmaya başladık sonuçta. 99, 8% olabilir belki. :D

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-18_223450.png
    resim_2021-01-18_223450.png
    71,8 KB · Görüntüleme: 25
Sağlık durumu benim de 99%. Normal diye düşünmekteyim, kullanmaya başladık sonuçta. 99, 8% olabilir belki. :D
Hocam SSD'yi almışken kaydını da yaptırın Seagate sitesine. Baktım ürün kaydı diye bir yer var. Ben yaptırdım. Bir sorun olursa iletişime geçmek için.
Ürün seri numarası ile kayıt ettiriyorsunuz. Bir de hesap açıyorsunuz Seagate sitesinde bitiyor iş.
Web yakalama_27-1-2021_17534_myportal.seagate.com.jpeg

Garanti kısmını görebiliyorsunuz ayrıca. 18 Haziran 2025'e kadar garantisi var. Maşallah nazar değmesin. :) 2025'de yenisini alırız zaten.

Ayrıca SSD Firmware güncellemeleri için Seagate ile iletişime geçtim. Cevap gelince bildireceğim sizlere. Firmware gelmiyor onunla ilgili mail attım kendilerine. :)

Geri
Yukarı