Amazon'dan Tam Bir Sistem Alma

PawstrL

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Alacağım sistem ülkemizde çok pahalı olduğu için bende Amazon tarzı sitelere yöneldim.
Sorularım:
1-Alacağım Asus ürünlerin hepsinde ürün kaydı yaparsam uluslararası garantileri mevcutmu aynı zamanda diğer ürünlerin garantisi de uluslararası mıdır?
2-Arkadaşlar biliyorsunuz Gtx 9xx serilerinde CW sorunu denen kafa yedirtici bir sorun var. Ülkemizde bu anakart ve ekran kartının garantisi uluslararası mıdır ve ürün kaydı yapıp garantilerini etkinleştirebilir miyim?
3-Ülkemize gelirken yolda bir şey oldu ve ürünün garantisi uluslararası değilmiş. Para karşılığı yada ücretsiz servis bakar mı ?

upload_2014-12-23_15-10-55.png
upload_2014-12-23_15-11-11.png
upload_2014-12-23_15-11-32.png

Türkiye'den alırsan 11 bin tl amazondan 2600 $ (6040 Tl) %20 vergi(1250 Tl) 500-600 Tl kargo desek(kargo fiyatından emin değilim bol söyledim biraz.) Toplam 7700 lira civarı ediyor. Ama garanti önemli bişey. Riske girmek istersen alabilirsin. Ama illaki bütün parçalar aynı anda bozulacak diye bişi yok.7700 tl ye sistem topluyan bi kişi için bence 1000 liralık masraf (eğer herhangi bi parça bozulursa ortalama olarak.) zor duruma düşürmez seni.
3 bin Tl fark var nerden baksan. Ama ta Amerikadan gelen parçaya ne kadar güvenebilirsin?

Arkadaşında dediği gibi ortada bir 3000-3500tl bir fiyat farkı var. Yada şimdi sadece soğutma sistemi ssd tarzı şeyleri getirtirim ama farkı oluşturan şeyler ana parçalar. Asus teknik servis ile görüştüm bu ekran kartı anakart garantisi için seri numarası istediler eğer garantisi ulusal ise garanti burdada geçerli dediler ben bulamadım ama birde siz bakarmısınız garantilerinin yerelmi yoksa uluslararasımıdır diye.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı