Amazon'dan ucuza RTX 3000 serisi satın alma şansı

Az önce TUF girdi stoklara. Bu aralar takibi arttırmanızı öneririm. TUF girmiyordu 1.5 haftadır.
Hocam bi arkadaş istek listesinden takip ettiğiniz zaman normal arama kısmına göre geç güncellendiğini söyledi. Siz ürünü hangi yolla almıştınız? Ben her 10 saniyede alışveriş listesinden yenileyerek takip ediyorum fakat hiç sepete ekleyemedim.
Fiyat aynı mıydı 5.800 müydü yani? @Geoffroy

Hocam bi arkadaş istek listesinden takip ettiğiniz zaman normal arama kısmına göre geç güncellendiğini söyledi. Siz ürünü hangi yolla almıştınız? Ben her 10 saniyede alışveriş listesinden yenileyerek takip ediyorum fakat hiç sepete ekleyemedim.
Fiyat aynı mıydı 5.800 müydü yani? @Geoffroy
Hocam ben hem rtx 3070 diye arattığım sayfadan yeniliyordum hem listeyi. Ama bende ikisine de aynı anda geliyordu ona dikkat etmiştim. Belki yoğunluk vs. oluştuysa değişmiştir bu durum. Yazan arkadaş benden daha sonra bakıp farkettiği için onunkini deneyin isterseniz.

ASUS için de fiyattan emin değilim hocam yanıltmayayım. Kargo durumuma bakmak için girdiğimde anlık olarak gözüme çarptı. Geri tıkladığımda ise fiyat bilgisi görünmüyordu.
Fiyatlar şu an bayağı uçmuş durumda. Bütün üretici firmalar zam yaptı. RTX 3080'ler 13-14K'dan bulunuyor.
Hocam korkutucu olan durum şu. Türkiye'deki bizim güzel,vatansever milli esnafımız paranın kokusunu aldı bir kere. O kadar uzun süredir stok sorununu bahane ederek yüksek fiyatlara satıyorlar ki fiyatlar bildiğiniz oturdu bu seviyelere. En pahalısı en iyi soğutmalısı 3070'in 7000 TL olması gereken yerde millet 7000 TL'ye ventus 2x görse havada atlıyor. Her zaman kazık dediğimiz Vatan computer bu süreçte hep en ucuz satan yerdi. Şimdi o da hava zammı yapmış ürünlerine. Dolar kuruna endekslemeyi bırakmış. Allah sabır versin kart arayanlara.

Hocam korkutucu olan durum şu. Türkiye'deki bizim güzel,vatansever milli esnafımız paranın kokusunu aldı bir kere. O kadar uzun süredir stok sorununu bahane ederek yüksek fiyatlara satıyorlar ki fiyatlar bildiğiniz oturdu bu seviyelere. En pahalısı en iyi soğutmalısı 3070'in 7000 TL olması gereken yerde millet 7000 TL'ye ventus 2x görse havada atlıyor. Her zaman kazık dediğimiz Vatan computer bu süreçte hep en ucuz satan yerdi. Şimdi o da hava zammı yapmış ürünlerine. Dolar kuruna endekslemeyi bırakmış. Allah sabır versin kart arayanlara.
Doğru vatansever esnafımız (!) bize göz açtırmaz ama ben çok endişeli değilim zira Amazon/Newegg gibi siteler yurtdışından getirmeyi kolaylaştırdığı için buradaki esnaf da seve seve fiyatları uydurmak zorunda kalacaklardır. Ayrıca yurtdışından doğrudan getirme mevzusu olmasa bile son zamanlarda bu alanda rekabet çok arttı. Şimdilik bu anormal süreçte herkes pahalıdan satsa da (ki yurtdışında da çok farklı değil şuan) normalleşme olacaktır bu sayede. Mesela ekran kartı haricindeki ürünlerin bir çoğu baktığımda döviz değeri olarak yurtdışından biraz ucuz yahut aynı (Almanya'da Ryzen 5 5600X en ucuz 350 Euro şu an = 3150TL, burada 2900-3000). Bir iki sene öncesinde bu hesapla biz genelde biraz daha pahalıya alıyorduk diye hatırlıyorum.

Artık bakıp göreceğiz.

111.png

1 dakikadır stokta.

Geri
Yukarı