Amazon'dan ürün alınır mı?

Kendi adıma konuşursam, normal bir ülkede yaşıyor olsak alınırdı. Birkaç kaftadır klavye-fare seti ile steam controller'ı araştırıyorum. Bulduğum bir set 160 lira, steam controller'ı da satan yok donanımhaberde falan amazondan getirtip satanlar var ortalama o da 160 lira civarında.

Amazonda ise klavye-fare seti 25 dolar, controller ise 35 dolar. 10-15 dolar civarı kargosu var. Yani toplam 75 dolardan bugünkü kurla 270 liraya güzel bir indirimle ben bu ikisini sıfır olarak amazondan gönül rahatlığıyla alabilirdim, tabi AKP Türkiye'sinde yaşamıyor olsaydım. Terör nedeniyle olağanüstü hal ilan edildikten sonra, amazondan yapılan alışverişler terörizm olarak kabul edildiği için, son dakika kanun hükmünde kararnamesi ile gümrük vergisi sınırının bir gecede 30 euro'ya düşürüldüğü bir komik bir ülkede yaşamıyor olsa idim.

Ama nerede doğduğumuzu kendimiz seçemiyoruz. Bu son uygulama ile vergi sınırına takıldığı için 22 dolar da gümrük vergisi koyuyor. Oluyor 270 lira sana 360 lira. E buradan alsam da aynı para. Şaka gibi işte, hepsiburadanın, vatanın vs. insafına kaldık. İndirim yaparlarsa bir şeylere sahip olabiliyoruz.

Geri
Yukarı