Amcamlar alkol içtiğimi öğrendi

Bir anlık dalgınlık ile amcama çakmak uzatmam sonucu bende yakalanmıştım. Size tavsiyem amcanızla doğru düzgün konuşun ve bırakacağınızı söyleyin. Annenize veya başka bir akrabanıza söylememesini rica edin, anlayışlı biriyse sadece size birkaç öğüt verecektir ve akrabalarınıza söylemeyecektir. Sigara ve alkole devam ederseniz de yakalanmamaya çalışın. Bir daha yakalarsa konuşarak çözemezsiniz çünkü, mutlaka annenizin kulağına gider.

Keşke sigara olsaydı benimki de.

Baskı sadece tepkiyi doğurur, kimse zorlamayla bir alışkanlığını bırakmaz. Ailesi bilinçliyse arkadaşı karşılarına alıp düzgünce konuşurlar zaten. Kaldı ki konu sahibi 17 yaşında, 3-5 yıla ailesi kızsa neye yarar.

Alışkanlığım yok hocam zaten çevrem vs de keko insanlarla çevrili değil alkol içiyorsam tadında içerim sigara içiyorsum arkadaşlarla işte vs içerim babamada kullanıyor alkol bir zamanlar her gün sarhoş geliyordu eve hiçbir zaman onun gibi olmam mesela onun dısında kullanmam bile kimseyi ve dediğinizde haklısınız.

Öyle dövücek dayak atacak birisi değil ve sigarayı da sürekli içmiyorum haftada toplasak 2 paket alıyorumdur 2 yıldırda böyle.

Babanızdan amcanızdan değil de annelerden korkmak lazım bence 🤣 en çok tepkiyi onlar veriyor genelde. Babanın en büyük tepkisi 2 tekme tokat sonra salar zaten. Annenizin sizin yaptığınızı öğrenince yaşayacağı üzüntü ve hayal kırıklığını düşünün... Yazık cidden sizin gibi zekilere.

Keşke sigara olsaydı benimki de.

Alkolden de yakalandım 😀. Çok uzun süre önceydi tabii ancak dün gibi hatırlıyorum. Ailem düzgünce düşünebilen insanlardan oluştuğu için beni karşılarına alıp konuşmuşlardı, bıraktım mı? İlaç kullanmaya başlayana kadar bırakmadım. Ancak dediğim gibi kızma veya dayak gibi bir durum olmadı. Bunlar konuşmakla veya dayakla bırakılacak şeyler değiller zaten. Kişinin psikolojisine bağlı büyük oranda, sigara bağımlısı adam istese bile bırakamaz zaten. Alkolde aynı şekilde.

Babanızdan amcanızdan değil de annelerden korkmak lazım bence 🤣 en çok tepkiyi onlar veriyor genelde. Babanın en büyük tepkisi 2 tekme tokat sonra salar zaten. Annenizin sizin yaptığınızı öğrenince yaşayacağı üzüntü ve hayal kırıklığını düşünün... Yazık cidden sizin gibi zekilere.

Hocam siz neden bu kadar tepkilisiniz?

Babamdan korkmuyorum kendisi de içiyor zaten annemin üzülmesinden korkuyorum zekiliklede bir alakası yok dünyaya bir kez geliyoruz güzel yaşamak lazım denemek lazım farklı şeyler ve en önemlisi eğlenmek lazım.

Babamdan korkmuyorum kendisi de içiyor zaten annemin üzülmesinden korkuyorum zekiliklede bir alakası yok dünyaya bir kez geliyoruz güzel yaşamak lazım denemek lazım farklı şeyler ve en önemlisi eğlenmek lazım.

Eğlence alkol/sigarayla olmaz, hiç güzel yaşanmışta olmaz. Bir haltlar yediniz kabul edin işte. 18 yaşından sonra ne yapıyorsanız yapın, her şeyin bir vakti var.

Bu yazdığımı cevap olarak sayarsınız herhalde.

Alkolden de yakalandım 😀. Çok uzun süre önceydi tabii ancak dün gibi hatırlıyorum. Ailem düzgünce düşünebilen insanlardan oluştuğu için beni karşılarına alıp konuşmuşlardı, bıraktım mı? İlaç kullanmaya başlayana kadar bırakmadım. Ancak dediğim gibi kızma veya dayak gibi bir durum olmadı. Bunlar konuşmakla veya dayakla bırakılacak şeyler değiller zaten. Kişinin psikolojisine bağlı büyük oranda, sigara bağımlısı adam istese bile bırakamaz zaten. Alkolde aynı şekilde.

Haklısınız dayakla çözüm olmaz ailemde öyle birisi değil ama dediğim gibi annemin yaşayacağı üzüntü korkutuyor.

Kesinlikle haklısınız, rahat olmak lazım bu hayatta. Yine de zararlı alışkanlıklardan uzak durmak lazım, alkol tadında içilirse zarar vermez ancak sigara için aynı şey geçerli değil. Çok uzun süredir içiyorum, 7-8 saat içemezsem huzursuzlanmaya başlıyorum, 2 kat merdiven çıkınca başka bir organımdan soluyorum. O yüzden sigarayı hiçbir yerde içmemenizi öneririm.

Eğlence alkol/sigarayla olmaz, hiç güzel yaşanmışta olmaz. Bir haltlar yediniz kabul edin işte. 18 yaşından sonra ne yapıyorsanız yapın, her şeyin bir vakti var.

Bu yazdığımı cevap olarak sayarsınız herhalde.

Sigarayla elbette ki eğlence olmaz, ancak alkol konusunda katılmıyorum. Alkol dengeli içilirse kötü bir şey değil zaten. Yine de konu sahibinin 18 yaşının altında sigara ve alkol kullanmasını doğru bulmuyorum tabii ki. Bu ona tepki göstermemiz anlamına gelmiyor ama, düzgünce uyarabiliriz sadece. Gerisi yine kendisine kalmış.

Kesinlikle haklısınız, rahat olmak lazım bu hayatta. Yine de zararlı alışkanlıklardan uzak durmak lazım, alkol tadında içilirse zarar vermez ancak sigara için aynı şey geçerli değil. Çok uzun süredir içiyorum, 7-8 saat içemezsem huzursuzlanmaya başlıyorum, 2 kat merdiven çıkınca başka bir organımdan soluyorum. O yüzden sigarayı hiçbir yerde içmemenizi öneririm.

Tadında alkolde öyle 3-5 şişe bira bitirmek değil tek gecede. Gidin kaliteli bir şey alın yudumluk için. Ayyaş gibi dolanıp bayılıp sabah baş ağrısıyla kalkmak eğlenceli değildir eminim.

Tadında alkolde öyle 3-5 şişe bira bitirmek değil tek gecede. Gidin kaliteli bir şey alın yudumluk için. Ayyaş gibi dolanıp bayılıp sabah baş ağrısıyla kalkmak eğlenceli değildir eminim.

Dediğiniz tam olarak işin suyunu çıkartmak olur işte. Tadımlık dediğim bir şişe bira veya bir bardak herhangi bir içkidir. Daha önce deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum, sarhoş olmak hatalar yapmanıza sebep olur. Ve emin olun bunu kimse istemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı