Rehber AMD 1603 hatası çözümü

Gwynbleidd 00

Hectopat
Yer
Mère-Lachaiselongue Cemetery
Daha fazla  
Selamlar ilk rehber konum bu yüzden bazı yanlışlarım varsa kusura bakmayın.

AMD kullanan arkadaşlar bazen sürücü yüklemesi veya kaldırması yaparken 1603 kodu veren bir hata ile karşılaşıyorlar.

Bu hata bende de vardı fakat Win 10 kullanıyordum ve 8.1'e geçmeye karar verdim. Temiz kurulum ile geçtikten sonra ekran kartı sürücüsünü kurmak için indirdim ama hemen kurmadım bu sefer çünkü kurarken aynı hatayı alıyordum. Bu sefer ilk önce Visual C++ kurmayı denedim. Aşağıda siteleri paylaşacağım dosyanın içindeki bütün Visual C++ sürümlerini kurun ve daha sonra linkini paylaşacağım yerden Open AL indirip onu da kuruyoruz.

Daha sonrasında sürücümüzü kurabiliriz. Eğer ki sizde benim gibi temiz kurulum yaptıysanız yaptıklarımın aynısı yapabilirsiniz. Fakat temiz kurulum yapmadıysanız ve yapmak istemiyorsanız DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden sürücünüzü kurabilirsiniz.

Benim ekran kartım R7 265 ve Win 8.1 kullandığımdan AMD sadece Win 7 ve Win 10'a sürücü çıkarttığından eski sürücü indirmek zorundaydım. Benim indirdiğim sürücü Crimson ReLive 17.7.1 sürümü bu sürümde sorun yaşamış çok arkadaş var. Bende de bu sürümde hata veriyordu fakat yukarıdaki işlemlerden sonra hata almadım düzgün bir şekilde kurdum. Hızlı kurulum seçeneği varsa o seçenek ile kurun yoksa özel kurulumu tercih edin. Ben hızlı kurulum ile kurmuştum.

Bu Visual C++ sürümlerini çoktan kurmuş ve denemiş yine de başarısız olanlar varsa siz yine de verdiğim linklerden Visual C++ sürümlerini indirin ve ek olarak Open AL dosyasını indirip öyle kurulum yapın. Yine olmaz ise temiz kurulum yapmayı deneyebilirsiniz.

Linkler ( bütün linkleri ve dosyaları virüs Total sitesinde tarattım ve hepsi temizler o konudan aklınızda soru işareti kalmasın )
Visual C++ yüklemek için:Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One (Aug 2020) Download
Open al yüklemek için:https://openal.tr.Download. İt/
DDU indirmek için:Display Driver Uninstaller (DDU)
DDU kullanımı için DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Evet arkadaşlar söyleyecek başka bir şey yok bu adımları takip ettikten sonra yine de olmuyorsa maalesef başka bir sorun olmalı. Fakat ben de daha fazlasına yardımcı olamam bende öylesine rastgele bir şekilde bu hatayı çözdüm ve paylaşıyım dedim belki başka arkadaşlara yardımcı olur amacı ile. Yanlışlarım vardır illaki kusura bakmayın. Merak ettiğiniz bir soru olursa yazmayı eksik etmeyin.

İyi sosyaller dilerim herkese.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı