AMD 1920X ve RTX 2080 sistemde düşük FPS sorunu

moonson

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sistemim.
2x16 GB = 32 GB RAM.
AMD Threadripper 1920X işlemci.
RTX 2080 ekran kartı.

MSI Afterburner ile Black Desert Online'dan 50 FPS civarı alıyorum. Arkadaşımda GTX 1070 var 100 FPS alıyor ve tüm ayarlarımız aynı. En güncel Driver kurulu. C++ları da yükledim. Niye böyle FPS alıyorum ne yapmam gerek?

Ayrıca ekran kartı kullanımı %50

Son düzenleme:
Merhaba sistemim.
2x16 GB = 32 GB RAM.
AMD Threadripper 1920X işlemci.
RTX 2080 ekran kartı.

MSI Afterburner ile Black Desert Online'dan 50 FPS civarı alıyorum. Arkadaşımda GTX 1070 var 100 FPS alıyor ve tüm ayarlarımız aynı. En güncel Driver kurulu. C++ları da yükledim. Niye böyle FPS alıyorum ne yapmam gerek?

Oyunu hangi çözünürlük ve ayarlarda oynuyorsun?

Ultra mod ve yenileme modu diye bir şey var ama ikisi de kapalı. Çok yüksek ayarlarda oynuyorum arkadaşla beraber ve fullhd 1920X1080 çözünürlükte. MSI Afterburner'la baktığımda ekran kartı yüzde 50 ile çalışıyor diyor.

Çözünürlüğünüzü arttırıp tekrar değerleri kontrol eder misiniz?

Çözünürlüğünüzü arttırıp tekrar değerleri kontrol eder misiniz?
Değiştirdim masaüstü ve oyun çözünürlüğü 2k ya geçtim fakat kullanım yüzdesi aynı ve fps de 60tan yukarı çıkmıyor. Dikey eşitleme açık veya kapalı da olsa kullanım yüzdesi full olması gerekmez mi? CS:GO'da da istediğim fpsleri alamıyorum. 150 200 civarı oluyor. Bu arada monitörüm 4k 60 Hz ama ben FullHD'de kullanıyorum genelde.

Değiştirdim masaüstü ve oyun çözünürlüğü 2K'ya geçtim fakat kullanım yüzdesi aynı ve FPS'de 60tan yukarı çıkmıyor. Dikey eşitleme açık veya kapalı da olsa kullanım yüzdesi Full olması gerekmez mi? CS:GO'da da istediğim FPS'leri alamıyorum. 150 200 civarı oluyor. Bu arada monitörüm 4K 60 HZ ama ben Fullhd'de kullanıyorum genelde.

İşlemcinize bir miktar OC yapin ve değerleri tekrar gözlemleyin bakalım artış olacak mı?

Tamam da benim işlemci gayet iyi, ben OC yapmaktan anlamam ve yapmak da istemiyorum. Ne olursa olsun RTX 2080'imin kullanım yüzdesi iyi olması gerekmiyor mu? Başka forumlarda Driver sorunu demişler.

İşlemcinizin tek çekirdek performansı düşük olduğundan dolayı böyle olduğunu tahmin ediyorum. Eğer işlemcinize OC yapsaydınız bu sorun ondan mı kaynaklanıyor anlayabilirdik. Oynadığınız oyun çoklu çekirdekten faydalanamadığı için böyle sorunlar çıkabiliyor. Eğer kullanım yüzdenizin artmasını istiyorsanız bir miktar OC yapın artış sağlarsa zaten sorunun kaynağını bulmuş oluruz. Sonrasında siz ister OC şekilde ister stock şekilde kullanmaya devam edin o size kalmış.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı