AMD 29.2.1 güncellemesi ile gelen siyah ekran

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Ekran kartım Sapphire Pulse RX 5600XT işlemcim R5 3600. zaten önceden 28 ve 27 driverlarda siyah ekran yaşıyordum bu güncelleme ile tekrar siyah ekran sorunları gelmeye ve daha çok artmaya başladı. DDU ile silip baştan yükledim driverı lakin sorun hep aynı. Oyunda birden bire siyah ekran veriyor ve 2 3 saniye kalıp düzeliyor. Oyun fark etmiyor. Sıcaklık değerleri normal. 5 dakikada bir yapıyor olması can sıkıcı. Forumda olan tüm AMD siyah ekran konularını inceleyip çözümlerin hepsini yaptım lakin değişen bir şey yok. Ben artık vazgeçtim böyle kullanmaya çalışacağım. Lakin size iki sorum var. Birincisi bu güncellemeden sonra siyah ekran sorunu yaşayanlar ne gibi artı eksi şeyler yaşadılar? Merak ediyorum doğrusu. İkincisi bu driverın WHQL sürümü tahminlerinize göre ne zaman gelir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 5700 var. Siyah ekran sorunu çözüldü yazsalarda devam ediyor. Eskisine oranla daha azaldı. Bende ekran siyah kalıyor sonra PC yeniden başlıyor.

Bende 5700 var. Siyah ekran sorunu çözüldü yazsalarda devam ediyor. Eskisine oranla daha azaldı. Bende ekran siyah kalıyor sonra PC yeniden başlıyor.

Konuları okurken bu konu gözüme çarptı aynı ekran kartını kullanıyor arkadaş. İki ayrı kablo yapınca düzeldi demiş siz de deneyin mutlaka.

Burada kırmızı çarpıda ki gibi olmayacak.
d7Eb8p.jpg

Ayrıca AMD'de RAM'ler 2. ve 4. slot olmalı kırmızı çarpı olan yani.
22.jpg

Bir de bunlara ek HDCP kapalı deneyin.
ee.jpg

WHQL surumunde de mi aynisini yasiyorsun? ( 20.4.2 )
Evet
Konuları okurken bu konu gözüme çarptı aynı ekran kartını kullanıyor arkadaş. İki ayrı kablo yapınca düzeldi demiş siz de deneyin mutlaka.

Burada kırmızı çarpıda ki gibi olmayacak.
Eki Görüntüle 682437

Ayrıca AMD'de RAM'ler 2. ve 4. slot olmalı kırmızı çarpı olan yani.
Eki Görüntüle 682440

Bir de bunlara ek HDCP kapalı deneyin.
Eki Görüntüle 682447

Yapmadığım tek şey RAM slotlarını 2 ve 4'e takmak. O da mümkün değil B450M S2H anakartta 2 slot var çünkü.
Sürücü değil üretici hatası diyorlar. Kaliteli PSU kurtardı kurtardı kurtaramadı garantiye gönderin.

PSU Corsair CV650W 80+ ama maalesef o da kurtarmıyor.
Şu anki sürücü 20.9.1 değil mi konu başlığı yanlış sanırım. Bende MSI Mech GP OC RX 5700 var bu sorunları yaşamıyorum.

Pardon 20.9.1 yanlış yazılmış kusura bakmayın.
Eski sürücüye geri dönün. Ya da farklı bir ekran kartı satın almalısınız :)

2150 liraya almıştım İncehesap Gaming gecesinden kartı şu an yeni ekran kartı almam zor. Fiyatlar aşırı pahalı. Keşke zamanında RTX 2060 alsaydım 2 3 FPS daha az alırdım da kafam kulağım rahat olurdu.

Son düzenleme:
Evet.

Yapmadığım tek şey RAM slotlarını 2 ve 4'e takmak. O da mümkün değil B450M S2H anakartta 2 slot var çünkü.

PSU Corsair CV650W 80+ ama maalesef o da kurtarmıyor.

Pardon 20.9.1 yanlış yazılmış kusura bakmayın.

2150 liraya almıştım İncehesap Gaming gecesinden kartı şu an yeni ekran kartı almam zor. Fiyatlar aşırı pahalı. Keşke zamanında RTX 2060 alsaydım 2 3 FPS daha az alırdım da kafam kulağım rahat olurdu.

CV 650W modelinde iki ayrı kablo bağlamayı deneyebildiniz mi? Onu yapınca düzelmiş birçok arkadaşın. Tabii iki ayrı PCI-e kablosu olması lazım PSU'da öncelikle.

Bir de not olarak anakart B450M-K falansa PBO hatta coreboost kapalı deneyin. Kaldırmıyor o anakartlar gerçekten dandik sınıfta.

Reddit'de gördüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
psu.jpg

CV 650W modelinde iki ayrı kablo bağlamayı deneyebildiniz mi? Onu yapınca düzelmiş birçok arkadaşın. Tabii iki ayrı PCI-e kablosu olması lazım PSU'da öncelikle.

Bir de not olarak anakart B450M-K falansa PBO hatta coreboost kapalı deneyin. Kaldırmıyor o anakartlar gerçekten dandik sınıfta.

Reddit'de gördüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eki Görüntüle 682651

Aşağıda ki PCI-e kablolarından bahsediyorsanız ikisini sayısız kez denedim. CPB kapalı açık şekilde de denedim yine sorunlar devam ediyor. Anakart B450M S2H. Farklı bir anakartta deneme şansım olmadı sadece.
image.jpg

Geri
Yukarı