Yüksek FPS ile gelen coilwhine ve siyah ekran sorunu.

Hekko14

Hectopat
Merhaba 2 aylık bilgisayarımda bu problemi yaşıyorum. Yüksek FPS olunca artan coil whine ve bir süre sonra siyah ekranla PC kilitlenmesi meydana geliyor. LoL gibi oyunlarda yaşamıyorum ancak CS:GO, BF 2042 gibi oyunlarda bunu yaşıyorum. Bazen de hiçbir şey olmuyor. Sizce nedendir?

Arc A770 ekran kartı
12400F işlemci
16 GB 2x8 G.Skill 3600 MHz RAM
Thermaltake TS2 550W PSU
Gigabyte H610 anakart.
512 GB Goodram M.2 SSD

Merhaba 2 aylık bilgisayarımda bu problemi yaşıyorum. Yüksek FPS olunca artan coil whine ve bir süre sonra siyah ekranla PC kilitlenmesi meydana geliyor. LoL gibi oyunlarda yaşamıyorum ancak CS:GO, BF 2042 gibi oyunlarda bunu yaşıyorum. Bazen de hiçbir şey olmuyor. Sizce nedendir?

Arc A770 ekran kartı.
12400F işlemci.
16 GB 2x8 G.Skill 3600 MHz RAM.
Thermaltake TS2 550W PSU.
Gigabyte H610 anakart.
512 GB Goodram M.2 SSD.

Hocam V-Sync kullanın.

Aynı sorunu RX 6700 XT ile yaşıyorum, driver ve BIOS güncellemelerini yapın ve yapabiliyor iseniz yüksek wattlı bir PSU ile birlikte test edin. Eğer bunlar çözüm sağlamıyorsa teknik servisinize ulaşın ben ulaştım gönderdim bilgisayarı bekliyorum şu an

Coil whine normal ama donma sorunu için kaynağı bulmanız lazım. Öncelikle RAM'leri Memtest ile test etmeni öneriyorum, XMP kapalıyken de aynı şekilde oyunlarda donacak mı test edebilirsin.

240 FPS'ye sabitledim şu an problem yok gibi

Coil whine normal ama donma sorunu için kaynağı bulmanız lazım. Öncelikle RAM'leri Memtest ile test etmeni öneriyorum, XMP kapalıyken de aynı şekilde oyunlarda donacak mı test edebilirsin.
Ramlerden olmadığını düşünüyorum. Ne zaman siyah ekran ve donma oluyorsa öncesinden çok fazla coil whine oluyor. Kart yada PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

240 FPS'ye sabitledim şu an problem yok gibi

RAM'lerden olmadığını düşünüyorum. Ne zaman siyah ekran ve donma oluyorsa öncesinden çok fazla coil whine oluyor. Kart ya da PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca eski DP kablosuyla bağlıydım. HDMI geçtim şu an sorun yok gibi 1 oyunu komple bitirdim. Bu da etken midir sizce?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı