AMD 6000 serisi ekran kartlarına DX11 optimizasyonu geliyor!

Liquido

Kilopat
Daha fazla  
RX 6000 serisinde bazı DirectX 11 kullanan oyunlarda olması gerekenden çok düşük FPS değerleri alınıyordu. Çok uzun süredir bu sıkıntı düzeltilmemişti. Sonunda yeni 'AMD software Preview driver may 2022' driverı ile birlikte büyük performans artışı olmuş. Aşağıda attığım videodan karşılaştırmalarına bakabilirsiniz. Driver beta olduğu için bazı sıkıntılar yaşatabilir. Denemek isteyenlerde AMD sitesinden bahsettiğim sürümü indirebilir.

Driver Linki

1652355501938.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan izleyince hemen denemek için kendin de yüklüyorum sürücüyü. Denemek isteyen arkadaşlar varsa:

1652355720098.png

Kendi 6000 serisi ekran kartı sürücü sayfasına gidip Preview olanı indirip kurmanız lazım.
Uyarayım, düzgün çalışmayabilir. Sonuçta deneme sürümü.

Son düzenleyen: Moderatör:
6000 Serisinde böyle bir sorun varmış sanırım, 5000'de yoksa nasıl düzeltecekler?
Bildiğim kadarıyla AMD kartların çoğunda DX11'de problem yaşanıyordu. O yüzden sormuşlardır.

Sürücüyü yükledim şimdi oyunları deneyeceğim.
Bildiğim kadarıyla AMD kartların çoğunda DX11'de problem yaşanıyordu. O yüzden sormuşlardır.

1652357614225.png

Eki Görüntüle 1385490

Sürücü hakkında bilgilendirirsen güzel olur, bende kurmayı düşünüyorum. Hatta DX11'de FPS'in düşük olduğunu fark etmedim bile, yani sorundan haberim yoktu.

Eki Görüntüle 1385490
Bende şimdi RX 6600XT için yükleyip Days Gone ve God of War'da denedim. İkisinde de ciddi performans iyileştirmeleri olmuş. Ara ara ekranda bozulmalar yaşadım. Stabil sürümü beklemek lazım tam performans için. En azından sonunda eskiye göre güzel bir performans artış olmuş. Birazdan Fortnite'ı deneyeceğim. En son çok düşük fps alıyordum.

Ben Hunt:Showdown 'da denedim. Bir oyuna girdim 10 dakika oynadım. Afterburner'dan da değerleri takip ettim.

Ortalama aldığım performans 15-20FPS artmış. Fakat oyunun ilk 4 dakikasında sürekli "stutter" sorunu ile karşılaştım. Sonrasında ise çok akıcı bir şekilde oynayabildim.

Yeni oyunlar oynadıkça ekleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı