AMD 6300 sistem Valorant'ta FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

stepby123

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar.
Resimlerini atacağım sistemimle Valorant'ta FPS'im normal haliyle Max 60 70 civarına çıkıyor fakat silahla falan sıkınca birini vurucakken FPS'im 30'lara 20'lere kadar düşüyor. Bu normal mi? Sistemimin çok düşük oldugunu sanmıyorum. FPS'imin 20'ye düşecek kadar kötü oldugunu düşünmüyorum en azından. Bu sistemle 100-130 arası alabilmeliyim ama 100 alamadım hiç. Sistemdeki sıkıntı nedir? Niye bu kadar düşük alıyorum diye ilgilenen arkadaşlara sormak istedim. Özelliklede Görev Yöneticisi kısmından atıyorum sistemi ve bilgileri bir sıkıntı varsa veya önerebileceğiniz bir şeyler varsa yardımcı olabilir misinz? Teşekkürler şimdiden.

Dosya Ekleri

• eeee.png
    eeee.png
    65,4 KB · Görüntüleme: 32
  • ee.png
    ee.png
    58,3 KB · Görüntüleme: 38
  • eee.png
    eee.png
    44,1 KB · Görüntüleme: 31
  • e.png
    e.png
    50,2 KB · Görüntüleme: 31
@stepby123 RAM'in tek kanal frekansını bilmiyorum. Sıcaklıklar oyun esnasında nedir onu da bilmiyorum yalnız bu videodan göreceğin üzere 20 FPS'e düşmesi senden kaynaklı bir sorun.

AMD FX 6300 @ 4.3 gHz
RAM: 16GB DDR3 1600 mHz
GPU: EVGA GTX 1050 Ti SSC 4GB

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@stepby123 RAM'in tek kanal frekansını bilmiyorum. Sıcaklıklar oyun esnasında nedir onu da bilmiyorum yalnız bu videodan göreceğin üzere 20 FPS'e düşmesi senden kaynaklı bir sorun.

AMD FX 6300 @ 4.3 GHz.
RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz.
GPU: EVGA GTX 1050 Ti ssc 4 GB.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun sırasında sıcaklıklara baktım 75 le 85 arası değişiyordu ondan oldugunu sanmıyorum peki ne önerebilirsin benden kaynaklı sorunsa.

Ben de 6100 ile kullandım, çok drop yiyordum. Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edebilirsiniz gereksiz işlemci kullanımı azaltmak için. Overclock deneyebilirsiniz biraz.

Arka plandakı uygulamaları kapadım onda sıkıntı yok overlock dediniz overlockla ilgili bir fikrim yok nasıl denerim?

Oyun sırasında sıcaklıklara baktım 75 le 85 arası değişiyordu ondan oldugunu sanmıyorum peki ne önerebilirsin benden kaynaklı sorunsa.

1. Sistemin a'dan z'ye güncel mi? BIOS'tan, Windows'a güncel ve temiz bir sistemin olsun. Arkada saçma sapan uygulamalar çalışmasın. Diskin ağzına kadar dolu olmasın.
2. 80 dereceyi geçen parçan olmasın gerekirse işlemcinin de ekran kartının da macunlarını yenilettir.
3. RAM'leri çiftle. Boyut değil kanal sayısı önemlidir. Oyunlarda 2x8 GB performansı 1x32 GB RAM'den bile iyidir.

1. sistemin A'dan Z'ye güncel mi? BIOS'tan, Windows'a güncel ve temiz bir sistemin olsun. Arkada saçma sapan uygulamalar çalışmasın. Diskin ağzına kadar dolu olmasın.
2. 80 dereceyi geçen parçan olmasın gerekirse işlemcinin de ekran kartının da macunlarını yenilettir.
3. RAM'leri çiftle. Boyut değil kanal sayısı önemlidir. Oyunlarda 2x8 GB performansı 1x32 GB RAM'den bile iyidir.

Ben zaten Valorant'taki FPS şikayetinden dolayı 3 gün önce format atıp driver BIOS güncelleştirme falan o tür işlemleri hallettim sonra tekrar indirip denedim hala aynı bir degişme yok dedim acaba bir sıkıntımı var ne eksik falan diye düşündüm işlemci 85'i gördügü oluyor sıkıntı yapar mı?
RAM slotu içinde bir 8'lik daha taktırsam bayağı fark eder mi sizce?

@stepby123 yapar. 85 derece işlemcilerde kararsızlık başlatır bu da oyuna yansır. Bir adet daha RAM taktır. İşlemci termal macununu yenile veya ucuz yollu bir soğutucu al. Kasanı temizle.

Tamamdır sağ olasın reis dediklerini yapmaya calısacagım fakat şimdilik bilgisayarın bu haliyle bana bir önerin var mıdır FPS düşüklügünü gidermek için mesela yukarıdaki arkadaş overlock deneyebilirsin dedi onun hakkında fikrin var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı