AMD 7 aydır WHQL sürücü çıkarmıyor mu?

183206

Megapat
Makaleler
1
1668165783263.png

Sadece önerilen sürücüleri kuruyorum. WHQL olanları yani bildiğim kadarıyla. Ancak 7 aydır 22.5.1 sürümündeyim. 7 aydır yeni sürüm gelmiyor mu?
RX 570 ekran kartına sahibim. Desteği mi kesildi yoksa?

Sitesinden kontrol edin belki bir hata vardır. O kadar kötü bir kart değil 570 desteğinin kesileceğini sanmam.

22.5.1 sürümünden sonra aşağıdaki WHQL sürümleri çıktı.

22.5.2 Optional WHQL
22.6.1 Optional WHQL
22.10.2 Optional WHQL

Bu sürümlere Previous Drivers kısmından ulaşabilirsin.

En son olarak da aşağıdaki WHQL sürümü çıktı.

22.10.3 Optional WHQL

Bu güncel sürüme de normal sayfadan ulaşabilirsin.

Fakat WHQL olmayan sürümler illa sorun çıkaracak diye bir şey yok. Özellikle AMD tarafında genelde her sürücü sıkıntılı oluyor WHQL fark etmeksizin. Benim önerim DDU ile mevcut sürücüyü kaldırıp güncel bir sürücü kurmandır. Ha baktın sorun mu yaşıyorsun? O zaman tekrar DDU kullanıp eski sürümünü indirebilirsin, bunda zor bir şey yok. Sırf WHQL yazıyor diye güncel olmayan sürücülerin kullanılmasını önermiyorum. Hem genel hata düzeltmeleri anlamında olsun, hem de özellikle güvenlik anlamında olsun eski sürücü kullanmanın bir mantığı yok eğer sorun yaşanmıyorsa. Ha tabii dediğim gibi sorun yaşanıyorsa yapacak bir şey yok, eski sürücüyü kullanabilirsin. O da AMD'nin sıkıntısı.

İsteğe bağlı sürücüleri sorun çıkartma ihtimalleri olduğundan kullanmıyorum. Ancak 7 ay da kısa bir süre değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı