AMD 7800X3D vs 7600

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
7600X demiyorum çünkü gerekli görmüyorum, ona o fiyat farkını verirsem eğer 7800X3D alırım zaten.

Şahsi görüşüm X3D olayı tamam oyununa göre performansı arttırıyor ama fiyatları şu anda tam bir balon gibi duruyor. Sistemde AMD RX 6900 XT kullanacağım, 7600 yerine sizce 7800X3D 'yi tercih etmeye gerek var mı? Özellikle de 8XXX serisi için bence çok bir süre yokken. 7600 'ü alıp tepe tepe kullanıp yeni seriler çıktığında işlemciyi ve hatta gerekirse bellekleri satıp ikisini birden yükseltmeyi düşünüyorum, duruma göre 8800X3D 'mi olur artık ne olur bilemeyiz onu alırım diye düşünüyorum. Sizce hangisi mantıklı?

7600X demiyorum çünkü gerekli görmüyorum, ona o fiyat farkını verirsem eğer 7800X3D alırım zaten.

Şahsi görüşüm X3D olayı tamam oyununa göre performansı arttırıyor ama fiyatları şu anda tam bir balon gibi duruyor. Sistemde AMD RX 6900 XT kullanacağım, 7600 yerine sizce 7800X3D 'yi tercih etmeye gerek var mı? Özellikle de 8XXX serisi için bence çok bir süre yokken. 7600 'ü alıp tepe tepe kullanıp yeni seriler çıktığında işlemciyi ve hatta gerekirse bellekleri satıp ikisini birden yükseltmeyi düşünüyorum, duruma göre 8800X3D 'mi olur artık ne olur bilemeyiz onu alırım diye düşünüyorum. Sizce hangisi mantıklı?
Hocam kullanım amacına göre değişir bence bu durum, oyun odaklı mı yoksa render işleri için falan mı? Detay yazarsan daha iyi tavsiye alabilirsin

Hocam kullanım amacına göre değişir bence bu durum, oyun odaklı mı yoksa render işleri için falan mı? Detay yazarsan daha iyi tavsiye alabilirsin
Sadece oyun. CPU ile alakasız biçimde eğer değerse GPU 'ya evde olmadığım zamanlarda mining yaptırmayı düşünüyorum.

8000 serisinin fiyatlarının uçacağını düşünüyorum şahsen.

8000 serisinden 3D islemcilere yukseltmeyi dusunuyorsan idarelik 7600 alabilirsin tabii.
Aynen bu şekilde düşünüyorum. Birde videolarda gördüğüm kadarıyla bugün için 7600 zaten yeterli geliyor. Sadece adı forumda yasak olan bir bottleneck hesaplama sitesi %25 kadar darboğazdan bahsediyor nedense. 🤔

8000 serisinin fiyatlarının uçacağını düşünüyorum şahsen.
Sorun yok, şu anda 7800X3D 'nin fiyatı da uçuk. Bence bugün çıksa maksimum 15 bin lira olur.

7600X demiyorum çünkü gerekli görmüyorum, ona o fiyat farkını verirsem eğer 7800x3D alırım zaten.

Şahsi görüşüm X3D olayı tamam oyununa göre performansı arttırıyor ama fiyatları şu anda tam bir balon gibi duruyor. Sistemde AMD RX 6900 XT kullanacağım, 7600 yerine sizce 7800x3D'yi tercih etmeye gerek var mı? Özellikle de 8xxx serisi için bence çok bir süre yokken. 7600'ü alıp tepe tepe kullanıp yeni seriler çıktığında işlemciyi ve hatta gerekirse bellekleri satıp ikisini birden yükseltmeyi düşünüyorum, duruma göre 8800x3D 'mi olur artık ne olur bilemeyiz onu alırım diye düşünüyorum. Sizce hangisi mantıklı?

Kendinizinde belirttiği gibi sadece oyun diyorsunuz ama 7600'de diyorsunuz bu kötü bir ilişki eğer paranız varsa alacaksınız.

Kendinizinde belirttiği gibi sadece oyun diyorsunuz ama 7600'de diyorsunuz bu kötü bir ilişki eğer paranız varsa alacaksınız.
İşe tam olarak öğrenmek istediğim bu, ne kadar fark yaratır ki sistemde? Bütçeyi zorlayıp takarım istersem ama pek değeceğini düşünmüyorum.

Çok fark yaratır emin olun. X3D oyun performansından bahsetmiyorum bile.
Oyunlarda ne kadar yaratır mesela, adam gibi video bulamadım internette.

Açıkçası şu anda MSI GP76 LEOPARD 11UG-205XTR - 17.3" 240 Hz - (Intel Core i7-11800H - Nvidia GeForce RTX 3070 Laptop) kullanıyorum, 2K monitör aldım ve performansı benim için pek tatminkar değil, bunu üniversite okuyan kardeşime vereceğim. Sistemi asıl toplama amacım GTA VI birazda.

Yeni konular

Geri
Yukarı