AMD 7800X3D vs 7600

Hocam bana bu mining hakkında bilgi verebilir misin ya? benim de sistem iyi ben de mining yapmayı düşünüyorum da, yardımcı olur musun
Sen ne biliyorsan bende onu biliyorum. Ancak dün akşam şöyle bir video izledim, binance üzerinden anlatıyor adam. Bunun için başka konu açabilirsin, hatta bende takip ediyor olurum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değeri uçuk olmayan bir şeyler kazdırsak 6900XT gibi bir kartta yanlış hesap yapmadıysam aylık 3000 TL gibi paralar aslında hayal değil gibi? Ben bozulursa bozulsun zaten 9500 TL 'ye ikinci el aldım, 3 ay çalışsa kendi parasını çıkartır diyorum. Kaldı ki kartı asla üzecek şekilde yük vermem.

Oyunlarda ne kadar yaratır mesela, adam gibi video bulamadım internette.

Açıkçası şu anda MSI GP76 LEOPARD 11UG-205XTR - 17.3" 240 Hz - (Intel Core i7-11800H - Nvidia GeForce RTX 3070 Laptop) kullanıyorum, 2K monitör aldım ve performansı benim için pek tatminkar değil, bunu üniversite okuyan kardeşime vereceğim. Sistemi asıl toplama amacım GTA VI birazda.
Yüksek önbellekler alacağınız FPS'i doğrudan arttırıyor. Ryzen 7800X3D almaya bakın derim. En azından kafanız rahat olur. Sonraki nesilde çıkacak olan işlemcileri düşünmezsiniz.

Yüksek önbellekler alacağınız FPS'i doğrudan arttırıyor. Ryzen 7800X3D almaya bakın derim. En azından kafanız rahat olur. Sonraki nesilde çıkacak olan işlemcileri düşünmezsiniz.
Evet biliyorum ancak dediğiniz gibi sanırım 7800X3D daha mantıklı olacak, araştırmalara devam ediyorum. Sonraki nesildeki işlemcileri niye düşünmeyelim ki? belki 2. nesil AM5 'ler kendiliğinden X3D formunda gelecek, AMD Ryzen 2600 'den 3600 'e geçmiş birisi olarak aradaki devrimi çok iyi biliyorum. :)

İnanmayacaksınız ama 5800X3D ile aralarında 1440p ve üstü çözünürlüklerde 20-30 FPS farkı var. :D
Evet biliyorum ancak dediğiniz gibi sanırım 7800X3D daha mantıklı olacak, araştırmalara devam ediyorum. Sonraki nesildeki işlemcileri niye düşünmeyelim ki? belki 2. nesil AM5 'ler kendiliğinden X3D formunda gelecek, AMD Ryzen 2600 'den 3600 'e geçmiş birisi olarak aradaki devrimi çok iyi biliyorum. :)
Ben de ryzen 5 1600'den 5600X'e geçen biri olarak söylüyorum. Fiyatlar daha çok artmadan kararınızı verin derim.
1701679560941.png

7600X demiyorum çünkü gerekli görmüyorum, ona o fiyat farkını verirsem eğer 7800X3D alırım zaten.

Şahsi görüşüm X3D olayı tamam oyununa göre performansı arttırıyor ama fiyatları şu anda tam bir balon gibi duruyor. Sistemde AMD RX 6900 XT kullanacağım, 7600 yerine sizce 7800X3D 'yi tercih etmeye gerek var mı? Özellikle de 8XXX serisi için bence çok bir süre yokken. 7600 'ü alıp tepe tepe kullanıp yeni seriler çıktığında işlemciyi ve hatta gerekirse bellekleri satıp ikisini birden yükseltmeyi düşünüyorum, duruma göre 8800X3D 'mi olur artık ne olur bilemeyiz onu alırım diye düşünüyorum. Sizce hangisi mantıklı?
Ben de sizin gibi düşünüyordum fakat upgrade düşündüm ilerleyen dönemde çünkü soket daha yeni ve bunun üzerine en az 2 nesil daha gelecek. O sebepten ben anakartı ve RAM i yüksek tuttum. İşlemciyi R5 7600 seçtim. 3-4 yıl sonrasında Ryzen 7 9800X3D gibi bir işlemciye geçerim diye düşünüyorum.

İnanmayacaksınız ama 5800X3D ile aralarında 1440p ve üstü çözünürlüklerde 20-30 FPS farkı var. :D

Ben de ryzen 5 1600'den 5600X'e geçen biri olarak söylüyorum. Fiyatlar daha çok artmadan kararınızı verin derim.
Eki Görüntüle 2040883
5800x AM4 yalnız. Bu fotoğraf AM4 vs AM5 olmuş biraz. Bakalım bütçeyi zorlayacağım, 2 nesil sonra sat-al yaparım alt tarafı birşey olmaz.

5800x AM4 yalnız. Bu fotoğraf AM4 vs AM5 olmuş biraz. Bakalım bütçeyi zorlayacağım, 2 nesil sonra sat-al yaparım alt tarafı birşey olmaz.
İşte size iki nesil arasındaki uçurum gibi gözüken ancak öyle olmayan farkı göstermeye çalışıyorum.
7800X3D ile sonraki nesil arasında da aşağı yukarı böyle benzerlik gösterecek farklar olacak.
İkinci el almayacaksanız yine zarara girersiniz çünkü işlemcilerin fiyatları katlanarak artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı