AMD 7800X3D vs 7600

İşte size iki nesil arasındaki uçurum gibi gözüken ancak öyle olmayan farkı göstermeye çalışıyorum.
7800X3D ile sonraki nesil arasında da aşağı yukarı böyle benzerlik gösterecek farklar olacak.
İkinci el almayacaksanız yine zarara girersiniz çünkü işlemcilerin fiyatları katlanarak artıyor.
İkinci el bulamayız ki bunu. :(

Evet biliyorum ancak dediğiniz gibi sanırım 7800X3D daha mantıklı olacak.
Açıkçası bu seride yeni ön bellek teknolojisi çok verimli değil, yeni nesil işlemcilerin gelmesine de çok fazla kalmadı sanırım. 8800X3D çıktığı zaman elindeki 7600 işlemcinin satılmasını beklemeden alabilecek durumda mısın? Eğer öyleyse normal bir ülkede yaşasak yeni işlemcileri beklemeni önerirdim ama fiyat artışı konusunda risk alıp almamak senin kararın. Ben risk al ya da alma diyemem, risk alacaksan da paranı uygun makas aralığında dövize çevirerek ya da kur korumalı mevduata yatırarak mümkün olduğu kadar koruman gerekiyor.

Ben de 7950X3D alırken bu teknolojinin henüz ham olduğunu farkında olarak aldım ama benim bütçe sorunum olmadığı için 8950X3D yükseltmesini yapma kararını vermem daha kolay olur.

Açıkçası bu seride yeni ön bellek teknolojisi çok verimli değil, yeni nesil işlemcilerin gelmesine de çok fazla kalmadı sanırım. 8800X3D çıktığı zaman elindeki 7600 işlemcinin satılmasını beklemeden alabilecek durumda mısın? Eğer öyleyse normal bir ülkede yaşasak yeni işlemcileri beklemeni önerirdim ama fiyat artışı konusunda risk alıp almamak senin kararın. Ben risk al ya da alma diyemem, risk alacaksan da paranı uygun makas aralığında dövize çevirerek ya da kur korumalı mevduata yatırarak mümkün olduğu kadar koruman gerekiyor.

Ben de 7950X3D alırken bu teknolojinin henüz ham olduğunu farkında olarak aldım ama benim bütçe sorunum olmadığı için 8950X3D yükseltmesini yapma kararını vermem daha kolay olur.
Şu anda bende bu şekilde düşünüyorum, belkide yeni yılda yeni nesiller tavan fiyat olacak, 7800X3D düşünüyorum şu an. Akşam kampanya, kupon-mupon 11 bin liraya kapatacağım inşallah.

7800X3D aldım bakalım, Pazarama 'da kampanya var peşin fiyatına 12 taksit yapıyor, aylık hemen hemen 1000 liraya geliyor. Destekleriniz için teşekkürler, şimdi birde buna yakışıklı bellekler almam lazım. :)

Soğutucu olarak bu bana göz kırpıyor, ne dersiniz? Pazarama

Son düzenleme:
Şu anda bende bu şekilde düşünüyorum, belki de yeni yılda yeni nesiller tavan fiyat olacak, 7800x3D düşünüyorum şu an. Akşam kampanya, kupon-mupon 11 bin liraya kapatacağım inşallah.

7800x3D aldım bakalım, Pazarama'da kampanya var peşin fiyatına 12 taksit yapıyor, aylık hemen hemen 1000 liraya geliyor. Destekleriniz için teşekkürler, şimdi bir de buna yakışıklı bellekler almam lazım. :)

Soğutucu olarak bu bana göz kırpıyor, ne dersiniz? Pazarama

Merhaba hocam hangi kartla 12 taksit pesin fiyatina geliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı