AMD 8350 FX PC Toplama

Öncelikle her keze merhaba. Bir pc Toplamak İstiyorum. Bu pcnin battlefield3, crysis 3, frycrt3 gibi oyunları full efek yada oynalılabilir orta ayaların üstünde bir grafikle çalışcak bir pc toplamak istiyorum... Öneriler lütfen vatandan yada vatan gibi oem ürünleri satan mağzalardan olsun.

• Elimde EVGA geforce GTX 580 black ops ekran kartım var
  • HDD-SDD var onlar haricinde sadece kasa içi bileşenler olacak :)...
  • İşlemci=AMD 8350 FX AMD HARİCİ BAŞKA İŞLEMCİ KULLANMIYACAĞIM..
  • Ankart=bu konuda kararsızım CROSSHAIR V FORMULA- Z 990FX/ SB950 AM3+ Crosshair V Formula AMD 990FX/ SB950 AM3+ SABERTOOTH 990FX R2. 0 AMD 990FX/ SB950 AM3+ Bu modellerin de FORMULA-z Hariç SOket Tipi 938 AM3 Kullanıyor ama işlemci AM3+ soket kullanıyor bu sorun olurmu ve başka anakart önerilerin var mı?
  • SLI yapmıyacağım ama ilerleyen zamnalarda yapabilrim fikirlerinizi beklerim..
  • KASA=COOLER MASTER HAF 932 FULL TOWER Düşüyorum başka varsa önerirsiniz
  • PSU=OCZ ZS SERİSİ 80PLUS 750W GÜÇ KAYNAĞI yetermi acaba
  • RAM=GSKILL 4GB RIPJAWS DDR3 1600MHZ CL9

Güzel bir işlemci soğutusuda önerirseniz sevinirim.
İşlemci için daha alt sekmentteki modellerini alabilirim. Önerirseniz 8150 gibi HDD-SDD var bende. Anakart önerinizi ve kasa yani bu bileşenler iyise böyle topluyacağım. Yok bunun yerine bunu al sebebi şunlar filan derseniz fikrimi değiştireceğim.

Herkeze şimdiden teşekkürler.

Eğer PCI slotu kullanan bir ses kartınız veya TV kartınız veya ağ kartınız var ise SABERTOOTH tercih edin.
VATAN COMPUTER - ASUS - SABERTOOTH 990FX R2.0 AMD 990FX/SB950 AM3+ DDR3 1866MHz SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart
Crossfire konusunda iki anakart da oldukça yeterli. Ben olsam SABERTOOTH seçerdim, yeterli bir anakart. Bütçe geniş ise FORMULA'da tercih edilebilir.

SABERTOOTH anakartın AMD FX serisi işlemciler ile uyumluluğu mevcut, sıkıntı olmaz.
SABERTOOTH 990FX R2.0 - Motherboards - ASUS

İşlemci soğutucusu olarak Thermaletake Contac30 öneririm. Eğer bütçe daha iyi ise bütçeyi biraz daha arttırıp daha iyi soğutuculara da yönelebilirsiniz.
Mesela 140 TL bütçe var ise Akasa Venom tercih edilebilir.
Veya 100 liraya HYPER 212X.
VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - HYPER 212X LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1

Dostum önce bir bütçe yazmalısın.

Ancak ne olursa olsun yazdığın o bellekler değişmeli. Çünkü kullanacağın FX serisi AMD işlemciler 1866 Mhz ve 2 kanal bellek desteği içeriyor. Dolayısıyla en azından bu ya da bu bellekleri tercih etmelisin.

Bir de Türkçe yazım kurallarına uysan ne güzel olur.

Modüler Psu ne gibi avantaj sağlıyor ve bu yazıyı 2 kere yazdım bunaldım ve hızlı hızlı yazınca bazı yazım kuralları gözden kaçmıştır kusura bakmayınız .. :)
Yarın ilk işim SABERTOOTH anakartı almak olcak çünkü çok yüksek bir anakarta fazla ihtiyacım yok ve burda üst düzey bir kart teşekküller bilgiSayarkurdu ..

- - - Güncellendi - - -

4 GB oyunlar vs. için kesinlikle yetecektir. Modüler Psu'nun avantajı sadece işinizi görecek kabloları takıyorsunuz kullanmadığınız kablolar kasa içinde yer işgal etmiyor. Daha temiz bir kasa görünümü ve daha iyi hava sirkülasyonu elde ediyorsunuz.

Kesinlikle görecektir :) Çok güzel bir Psu alabilirsiniz. Ayrıca kablolarının kaplama içininde siyah olması ayrı bir güzellik kasanın içinde o renkli kablo görünümü olmuyor sade ve şık duruyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı