AMD FX-8350 ve HD 7850 PC Toplama

hlec26

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi pc toplamaya karar verdim. Spordan müsabakalarından kazandığım 2100-2500 TL gibi bir ücrete günlük + oyun pc toplamayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum. Benim kafamda kurduğum pc şöyle ;
  • CPU : AMD FX-8350 (FD8350FRHKBOX)
  • MOTHER BOARD : MSI 970 GAMING
  • GPU : SAPPHIRE HD 7850 1GB GDDR5 (11200-16) (Eski pcden kalma elimde var olduğu için kullanmak istedim.)
  • RAM : Kingston 8GB (2x4GB) (HX316C9SR/8)
  • HDD : WESTERN DIGITAL 1 TB SATA III HDD 64MB Caviar Black (WD1003FZEX)
  • SDD : SAMSUNG 850 Evo 120GB SATA3 540/520 SSD (MZ-75E120BW)
  • CASE :CORSAIR CARBIDE SERİSİ 400R MidT ATX SİYAH
  • PSU : COOLER MASTER G750M 80PLUS 750W MODÜLER
  • CPU COOLER :COOL MASTER HYPER 212EVO

Evet aklımdaki böğle bir sistem arkadaşlar. Fiyat düşürmek için olsun malzemelerin kalitesi olsun şu parça yerine bu olsa daha iyi olur bunlarda böğle hasarlar oluşabilir. Yani her türlü bilginiz, birikiminiz tecrübelerinizi sunabilirsiniz. Yardımlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Black serisi HDD için o kadar para vermek yerine Blue serisi HDD seçip yanına SSD eklemek mümkün olabilir.
Eğer render işleriyle uğraşmıyorsan FX 8350 yanlış seçim olabilir. Ha oyun için seni üzer mi? Elbette üzmez. Ama sıradan bir İ5 bile ondan daha iyi performans veriyor.
FX 8350 ile gelen stok fanı büyük ihtimalle değiştirmek isteyeceksin. Bir de O.C. yapmak için 150 TL de soğutucuya vermek lazım.
Kısaca en azından O.C. olmayan bir İ5 düşünülebilir bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı