AMD 8350 ve Gigabyte 990XA Sistemde Mavi Ekran

AL3ATROS

Hectopat
Daha fazla  
AMD 8350 işlemci, Gigabyte 990XA anakart, Asus GTX 580 DCUII ekran kartı, G.Skill Sniper 4x4 GB 1600 Mhz RAM, Kingston HyperX 240 GB SSD (diğer HDD leri saymıyorum) ve W7 64 Bit Pro'dan oluşan bir sistemim var fakat geçenlerde 2 defa mavi ekran hatası verdi ve bir defada dondu. Benim de ilk aklıma gelen suçlu tabi ki RAM'ler oldu. Memtest86+'ı indirdim ve bilgisayarımda uyguladım ama bir şeyleri hatalı yapıyorum galiba, RAM'ler DDR3 320 MHz gözüküyor ama testi 9 saatten fazla yaptım, geceden sabaha kadar, bir hata çıkmadı. Bir SS aldım, acaba nerede hata yapmış olabilirim? RAM'lerde bir hata yok gibi gözüküyor, bir bakıp değerlendirirseniz sevinirim?

1000963q.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam test bitmiş hata bulunmamış diyor. Bakın Pass kısmında %86'lık bir bölümün testten geçtiği belirtiliyor. Size sorum, test bittiğinde aşağıda hiç kırmızı satır çıktı mı? Bir de bilgisayarınızda C/Windows/Minidump adlı bir klasör olması lazım. Oradaki .dmp uzantılı dosyaları, mediafire'a upload edip paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olunabilir.

Yok çıkmadı zaten yazımda da hata yok gibi gözüküyor dedim, ama RAM'lerin DDR görünmesi ilginç geldi:confused:

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı