AMD A 10 6800k APU Sistem Hakkında

haydarpala

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Bugün amd sistem toplama videonuzu izledikten sonra aklıma takılan bir soru var. AMD A 10 6800k APU Sistemi ile birlikte hali hazırda elimde mevcut bulunan Nvidia GT630 2GB 128 Bit ekran kartı uyumlu çalışabilir mi? 1700 tl cıvarı bir bütçeyle kısıtlı bir pc yapılandırmaya çalışıyorum. Ayrıca 16 Gb 1600 Mhz ram alacağım, 120 gb ssd, 1 tb 7200 rpm h.disk, kasa almayacağım şimdilik eski kasa ile devam . Bu pc ile genel olarak render alacağım lakin çok girift ve karmaşık çalışmalar olmayacak bunlar ve p.shop gibi programlar kullanacağım, tabi biraz da oyun oynamak istiyorum :) Amd bu iş için doğru bir seçim mi yoksa intel i5 4460 işlemci daha mı uygun olacaktır? Ayrıca bu tip sistemlere m-audio delta tarzı Internal ses kartı takmak mümkün mü? Herkese iyi forumlar. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Eğer render için kullanacaksanız sanırım intel daha iyi olacaktır ancak siz yinede bu cümlenin aynısını bilir kişilerden duymadıkça hareket etmeyin. Bende bir oyun pc toplama konusu açmıştım ve intel'in render ve oyun konusunda daha iyi olduğunu söylediler.

Madem harici ekran kartı kullanacaksınız o halde APU sistem toplamızın mantıgı yok. GT 630 ile bahsettiginiz işlemci DG olarak çalışmaz. Oluşturdugunuz sistemi detaylı olarak yazar mısınız ? O bütçe ile çok güzel sistemler toplanır.

Cevap için teşekkür ederim "Heksel".
Madem harici ekran kartı kullanacaksınız o halde APU sistem toplamızın mantıgı yok. GT 630 ile bahsettiginiz işlemci DG olarak çalışmaz. Oluşturdugunuz sistemi detaylı olarak yazar mısınız ? O bütçe ile çok güzel sistemler toplanır.

Şu anda Core Quad Q6600 işlemci, 4gb ddr2 667 mhz ram, asus p5kse motherboard, asus vento kasa + 450 watt psu ve 300 gb hdd bulunan bir bilgisayarım var ve o.c yapmasam da bugüne kadar çok iyi işimi gördü, hatta beni şaşırttı diyebilirim. Sanırım bu da Q6600 nın üstün performansı diye düşünüyorum.
Şimdiki düşünceme gelecek olursam açıkçası technopat ın hazırlamış olduğu amd a10 6800k apu sistem f/p olarak gayet güzel görünüyor. Ben de bir yandan hem bu amd sistemi tartıyorum, hemde intel sistemimi hazırlamaya çalışıyorum. Kendi hazırladığım sistemimden bahsetmem gerekirse şöyle;

İşlemci: Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
Ram: Kingston HyperX Fury Black 2 x 8 GB 1600MHz DDR3 Ram
Anakart: ASUS H81-PLUS Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
SSD: Kingston 120GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 450MB / Yazma 450MB)
HDD: WD Black 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk
Grafik kartı: Nvidia geforce Gt 630 2gb 128 bit DDR3
Kasa: Şu anda kullandığım Asus Vento kasa ile malesef usb 3 gibi şeyleri kullanamayacağımın farkındayım.

Sizin de sistem önerilerinizi almak isterim Sn. "Azz".

Son düzenleme:
Tekrardan selamlar.

Sizin oluşturdugunuz sistem editör arkadaşların hazırladıgı sistem böler. Performans olarak kesinlikle sizin oluşturdugunuz sistem tercih edilmeli. Bu sistem ile amacınız oyun oynamak mı yoksa render mi alacaksınız onuda belirtin hocam. Bu arada SSD yi V300 yerine Corsair LS Serisi 120GB tercih edebilirsiniz. V300 den cogu kullanıcı sıkıntılı. Zaten oyun için topladıysanız GT630 performans yönünde hiçbirşey veremeyecektir. En iyisi siz hangi amaçla kullanacagınızı belirtin ona göre konuşalım.

Esas amacım 3ds max programını şu andaki halinde bir nebze kadar da olsa stabil kullanabilmek ve render sürelerini kısaltmak. Onun dışında düşük kalitede oyun oynamak yetiyor şuanda. P.shop Cs6 programında da sorun yok fakat after effects render sıkıntılı, unity 3d programı sıkıntılı. Aslında şöyle genel anlamda bir bakarsak render, yani grafik işleme problemi söz konusu.

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki; ilerleyen zamanlarda ekran kartımı quadro serisi ekran kartları ile upgrade etme ihtimalim var. Bu yüzden şimdilik olabildiği kadar işlemci ve ram e ağırlık vermek istedim.

Son düzenleme:
O halde güzel sistem olmuş hocam. Sadece SSD de değişklik yapmalısınız bence. Hayırlı olsun

İlginiz için teşekkürler. Ssd önerinizi dikkate aldım corsair ile az fiyat farkı bulunduğu için 120 gb samsung evo 840 veya 850 serilerinden bir tanesinden seçimimi yapacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı