Amd A10 6800k Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

asuss

Hectopat
Herkese cümleten hayırlı geceler. Bir oyun bilgisayarı toplattım ve sizin bilginize ihtiyacım var. Topladığım sistem;

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX770 DirectCU II GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart
( Oyunları istediğim ayarlarda oynamak için, bu ekran kartını seçtim istediğim her oyunu rahatlıkla, kaldıracak bir kart. Fiyatımı biraz aşıyor eğer daha makul daha düşük fiyatta, bir ekran kartı varsa lütfen yoruma yazarsınız. )

VATAN COMPUTER - CORSAIR - 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah So
(Ram olarak bunu seçtim.8 GB yeterli olacaktır fazlasıyla. Soğutmalı olması güzel.)

VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk
(1000 GB yeterde artar bana dünyaları sığar içine.)

VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - HYPER 212 EVO LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1
(İşlemci soğutucusu çok önemliymiş fiyatı biraz yüksek. Daha ucuza varsa eğer lütfen söylersiniz.)

Gigabyte F2A88XM-D3H Amd A88X 2133MHz DDR3 Soket FM2 ATX Anakart - Bilgisayar - Hepsiburada.com

(Hiç anlamadığım konu ana kart ama çok araştırdım nette. Fiyatı makul ama seçtiğim işlemciyle denk uyar mı, lütfen söyleyin.)

http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%...-+-hd8670d-gpu/productdetails.aspx?I_ID=68111
(İşlemci olarak bunu seçtim, Amd'nin İntel'den daha iyi olduğunu söylüyorlar oyun için tabi. Gayet güzel bir işlemci yorumlarınızı bekliyorum.)

VATAN COMPUTER - FRISBY - FC-G900B 550W GAMING MidT ATX S
(Kasa olarak ta bunu seçtim gayet iyi fiyatı önemli olan soğutması benim için. Eğer daha iyi bir kasa biliyorsanız limitim 250. Bir de ekran kartı ve işlemci soğutucusu bu kasaya sığar mı?)

LG 27EA33V-B 27" 5ms (Analog+Dvi+Hdmi) Full HD IPS LED Monitor - Bilgisayar - Hepsiburada.com
(Monitörü dev seçtim fiyatı yüksek gibi ama 24 inç altı monitörde oynanmaz diyorlar.)

Lütfen yorumlarınızı bekliyorum yazım hatası olabilir lütfen cezalandırmayın. Limitim 3500 tl.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar kusura bakmayın ana kart çıkmamış...
Gigabyte F2A88XM-D3H Amd A88X 2133MHz DDR3 Soket FM2 ATX Anakart - Bilgisayar - Hepsiburada.com Ana kart

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş ekran kartı konusunda tipik bakkalcı hareketi yapmışsın.
Önemli olan gb değildir 2 gb olsun 384 bit olsun çok daha iyi performans verir. Ekran kartı alırken ilk önce bit değerine bakacaksın sonra ekran kartının hangi kullanıcılar için olduğuna bakmak için ekran kartının soldan 2. harfine bak. 1'den 9'a kadar değer verilebilir ona göre seç.

APU sistem alıyorsan neden ekran kartı alıyorsun ? Ekran kartı alıyorsan neden APU sistem alıyorsun ? 3.500 TL'lik sisteme APU hiç takılmaz ve bütçen 3.500 TL iken AMD tercih etmemelisin, Intel tercih etmelisin. Eğer istersen ben veya forumdaki arkadaşlardan öneri sistem tavsiyeleri alabilirsin. Ya da direk Sistem Tavsiyeleri » Technopat buradan kendin de araştırma yapabilirsin.

GTX 770 çok iyi bir kart. Bütçesi GTX 780'e yetmeyebilir.

Evet doğru söylüyorsun, ben ekran kartında abarttım mı diye size danışıyorum. Daha ucuzuna güzel bir ekran kartı var mı diyorum. Tavsiye istiyorum yani.

- - - Güncellendi - - -

Monitörle birlikte 3.500 TL monitör zaten 650 TL işte bilmediğim için işlemciyi bunu seçtim.

- - - Güncellendi - - -

Bütçem tekrar söylüyorum 3500 TL klavye, fare, monitör, fare altlığı her şey içinde.

- - - Güncellendi - - -

Lütfen önerilerinizi bekliyorum özellikle işlemci konularında.

Bence ayrı bir konu açarak bütçenizi belirtip yardım isteyin ve yeni bir sistem toplayın.

Orta Seviye Oyun Sistemleri – Performans
İşlemci
Intel Core i5-4670K​
AMD FX-8320​
Anakart
MSI Z87-G43​
Asus M5A97 R2.0​
Ekran Kartı
Power Color R9 280X​
Asus GTX 770 DirectCU II​
Ortak Bileşenler
Bellek