Amd A1 Kabini platformu

Anıl Özer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar
TV min altına internetten dizi izlemek, Youtube vb. video içerikli sitelerde gezinmek için küçük bir pc (mini-itx) toplamak istiyordum. Kararımı, Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün yaptığı şu inceleme ile verdim. Ancak yurtiçi elektronik alışveriş sitelerini dolaşmaya başladığımda mini-itx AM1 anakartın yalnızca 1-2 tane, athlon 5150 yada 5350 işlemcinin ise hiç bulunmadığını gördüm.
Sonrasında ebay ve amazon gibi sitelerde istediğim minik sistemi toplayabileceğim parçaları buldum ancak, AM1 ekonomik bir platform olduğundan kargo ücreti neredeyse parçaların fiyatıyla eşdeğer.
Intel tarafında Btrail platformunda bütünleşik işlemcili mini-itx ler ülkemizde var ancak AM1 in bechmark larda daha önde gelmesi ilgimi çekmişti.
Sonuç itibari ile TVmin altına mini-itx anakartlı küçük ve ekonomik bir sistem yapmam gerekiyor. Bu dolar kuru varken iş zor ancak ne kadar ucuz olursa o kadar iyi. Tabi hard diskim deki 1080p filmleri de oynatmalı.
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Şimdiden teşekkürler..

Fiyat olarak nasıl bir aralık düşünüyorsunuz, bu nasıl?
a4 apu.png

Ram soğutucusu

Son düzenleme:
Cem Yılmaz'dan geliyor... "içinde içinde". Kasayla beraber geliyor güç kaynağı ve 1 yıldır kullanan biliyorum problem çıkarmadı hiç.

Son düzenleme:
Aslında eşimin de isteğiyle minik görünümlü birşey yapacaktım. Ancak görünen o ki Btrail e bulaşmadan 750tl altında bir mini itx sistem olası görünmüyor.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Değerlendireceğim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı