Amd a10-4600m

Arkadaşlar AMD A10 4600M işlemci hakkında yorumlarınız nelerdir, oyunlar için nasıl, i7 ile mi eşit yoksa i5 mi ?

Böyle bir eşitlik sözkonusu olamaz bu deyiş konu hakkında bilgisi olmayanlar için uydurulmuş kısa cevap yöntemidir.Bunu söyleyenlerde 'ben bu işi biliyorum' tavrında dar bakışlı insanlardır.
Oyun konusunda kıyaslama işlemci içindeki dahili grafik çipiyle ilgilidir, yoksa AMD A10 intel i3-3240 ilede eşleştirilemez çünki kullanım alanları farklıdır.
İntel HD4000 grafik çipi sadece i5-3570K ve üstü olan i7 işlemcilerde vardır diğerleri HD2500 grafik çipini kullanır.
Bu kıyaslamada A10 işlemci içindeki 7660G (oyun) grafik çipi HD4000 (öncelikli amacı iş için üretildi)den oyun alanında üstündür.

Burada dikkat edilip ve benim ısrar ettiğim nokta : söylenmesi gereken işlemci adı i7-i5 değil grafik çipi versiyonlarıdır. Aksi halde konu hakkında bilgisi olmayanların kafasında Amd A10 - i5 3570K, i7 3770 işlemciden üstünmüş gibi bir sonuç bırakır.
Yani AMD A10 4600M işlemcili notebook senin için (oyun) daha avantajlı ve ucuz olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz teriminide taktım nerden türedi anlamıyorum,heryerde bu soru. İlla herşeyi basite, beyin özürlü seviyesine indirme çabası var öyle daha doğru ve kolay anlaşılıyormuş...
Ekran kartı ve 4 çekirdekli işlemci arasında bu sorun imkansız gibi (üst düzey kartlar hariç) ama sorun yazılımda, malesef uygulama desteği tam verilmediğinden işlemci içindeki grafik çipi ve harici ekran kartıyla CrossFire desteği oyuna göre sorun yaratıyor, tabi bunu ben kısaca yazdım detayları internette çokca bahsedilmiş.
Soruna cevap olarak normal şartlarda sorunsuz çalışır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar dostum. Konu biraz eskimiş olabilir ama fikirimi seve seve paylaşırım. Bende de AMD A10 4600M işlemci, AMD 7660G-7670M Dual ekran kartı ve Hynix 1600MHz 4x2 RAM'li sistem var CS:GO 20-60 FPS arası PUBG Mobile 15-45 FPS arası alıyorum. Sana tavsiyem şunları yapman(eğer oyun oynuyorsan) arama kutusuna CMD yaz sağ tıkla yönetici olarak çalıştır tıkla ve şu kodu kopyala yapıştır.powercfg /DUPLICATESCHEME E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61 bir kod oluşacak sen o koduda kopyala ve CMD yapıştır. Sonra pil simgesi sağ tık güç seçenekleri nihai performans seç ve devam

Yeni konular

Geri
Yukarı