AMD A10 7800 Radeon R7 4C+8g (4cpus) 3.5GHz işlemci nasıldır?

Arda Bakrc

Femtopat
Herkese merhaba, arkadaşlar ben neredeyse 2 yıl önce başlıkta belirttiğim AMD A10 7800 Radeon R7 4C+8g (4cpus) 3.5GHz özellikli bir işlemci aldım. Sizce hala kullanılabilir mi? Bazı oyunlarda acayip kasmalar oluyor ama ben ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ekran kartım NVIDIA GeForce GT730.
Sizce ikisini de değiştirmeli miyim, değiştirirsem ne alabilirim, çok da bütçem yok. Yardımınız dokunursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Hala kullanılabilir mi sorusu sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı bir durum. Bu işlemci halen işinizi görüyorsa sizin açınızdan kullanılabilir diye düşünüyorum. Ayrıca sisteminiz düşük özellikte olduğu için oyunlarda kasmalar olabilir. Açıkçası sisteminiz oldukça eski gözüküyor. Bu sisteme yatırım yapmak yerine bütçenizi biriktirip yeni nesil bir sistem daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. FM2+ türünde anakart kullanıyorsunuz. X4 860K işlemci, RX 560 ekran kartı ve işlemci soğutucusu alarak işlemciye overclock yaparsanız şu anki sisteme göre performans artışı yakalayabilirsiniz. Ama dediğim gibi bütçeyi biriktirip yeni nesil bir sistem almak daha iyi olacaktır.

Merhabalar. Hala kullanılabilir mi sorusu sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı bir durum. Bu işlemci halen işinizi görüyorsa sizin açınızdan kullanılabilir diye düşünüyorum. Ayrıca sisteminiz düşük özellikte olduğu için oyunlarda kasmalar olabilir. Açıkçası sisteminiz oldukça eski gözüküyor. Bu sisteme yatırım yapmak yerine bütçenizi biriktirip yeni nesil bir sistem daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. FM2+ türünde anakart kullanıyorsunuz. X4 860K işlemci, RX 560 ekran kartı ve işlemci soğutucusu alarak işlemciye overclock yaparsanız şu anki sisteme göre performans artışı yakalayabilirsiniz. Ama dediğim gibi bütçeyi biriktirip yeni nesil bir sistem almak daha iyi olacaktır.
[/QUOTE
Yorumunuz için teşekkürler.
Peki bu önerdiğiniz sistem ile iyi grafikli oyunları rahat bir şekilde oynayabilir miyim sizce?
Örnek: Assasin’s Creed

İkinci bilgisayarımda X4 860K ve RX 560 ekran kartı bulunuyor. Birkaç oyunda aldığım FPS değerlerini sizinle paylaşayım. AC Origins 30-35 FPS, Battlefield 1 40-50 FPS, The Witcher 3 40-45 FPS yani bu şekilde değerler alıyorum. Rahat bir şekilde 30 FPS üstünü kastediyorsanız oynarsınız.

İkinci bilgisayarımda X4 860K ve RX 560 ekran kartı bulunuyor. Birkaç oyunda aldığım FPS değerlerini sizinle paylaşayım. AC Origins 30-35 FPS, Battlefield 1 40-50 FPS, The Witcher 3 40-45 FPS yani bu şekilde değerler alıyorum. Rahat bir şekilde 30 FPS üstünü kastediyorsanız oynarsınız.

Peki bu değerleri en yüksek ayarlarda mı alıyorsunuz?

Peki RX 560 ile RX 580 arasında nasıl farklar var, çok fark var mı? Bir de işlemci olarak ne tavsiye edebilirsiniz?
Şimdiden kusuruma bakmayın, biliyorum çok soru soruyorum ama almışken iyi bir bilgisayar olsun istiyorum.

Peki RX 560 ile RX 580 arasında nasıl farklar var, çok fark var mı? Bir de işlemci olarak ne tavsiye edebilirsiniz?
Şimdiden kusuruma bakmayın, biliyorum çok soru soruyorum ama almışken iyi bir bilgisayar olsun istiyorum.
Sıkıntı değil burası forum sonuçta soru sorabilirsiniz. RX 560 ile RX 580 arasında baya bir fark var diyebilirim. Fakat siz FM2+ yapısına sahip bir sistem kullanıyorsunuz. Buna alabileceğiniz en iyi işlemci X4 880K veya X4 860K olacaktır. Ve bu iki işlemciye de en fazla RX 560 hadi RX 570 alabilirsiniz. Bunlardan daha üst model bir ekran kartı alırsanız darboğaz sorunu yaşarsınız. O yüzden size tavsiyem eğer bütçenizde varsa elinizdeki sistemi satıp, bütçenize de ekleyip yeni bir sistem alabilirsiniz.

Elimdeki sistemi sattım diyelim, oyunları rahatça ve grafikleri iyi olacak şekilde oynamak için her şey dahil bir örnek sistem kurabilir misiniz? Tabi çok da pahalı olmaması şartıyla :D.

Elimdeki sistemi sattım diyelim, oyunları rahatça ve grafikleri iyi olacak şekilde oynamak için her şey dahil bir örnek sistem kurabilir misiniz? Tabi çok da pahalı olmaması şartıyla :D.
Sistem toplama konusunda çok bilgili değilim ve kullanmadığım ürünler hakkında da yorumlarda bulunup öneriler vermek istemem açıkçası. O yüzden siz bilgisayar toplama kısmında yeni bir konu açıp orada bütçenizi belirtirseniz bilgili arkadaşlar size çok daha iyi önerilerde bulunabilir. Oyunları rahatça ve grafikleri iyi olacak şekilde oynamak için bence minimum 4000 TL gibi bir bütçe ayırmanız lazım diye düşünüyorum monitör hariç olacak şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı