AMD A10 7850K ne kadar dayanır?

Kaç sene dayanır derken neyi kastettiğinize bağlı.
Eğer içindeki ekran kartının performansını diyorsanız şu an çoğu oyunu yüksek ayarlarda açıyor. 2 sene daha yüksek ayarlarda açar. (Çok yüksek grafikli ve optimizasyon problemli oyunlar hariç.) Ondan sonra 3 sene civarı da Low-Medium arası oynarsın.

Güncelleme: 1080p'de değil daha düşük çözünürlerden bahsediyorum. (768p veya 720p)

Son düzenleme:
Dual Graphics yapma gibi bir şansım var ama bu işlemciye uygun olan ekran kartları yetersiz. Mesela 128 bitlik ekran kartları benim için hiç yani. Hem işlemci hem de ekran kartı açısından ne kadar dayanır?

Ne kadar kullanırsanız o kadar dayanır. Önemli olan nerede nasıl kullanacağınızdır. 5 sene sonra "Ya ben şu oyunu ultrada oynayamıyorum." deme şansınız yok. Hatta şimdiden yok. İlla ekran kartı istiyorum derseniz A10 7850K tabanlı sistem fiyatına R7 260X ve Pentium tabanlı sistem toplanabilir. Ancak yine de pek farkı olmayacaktır. Ancak düşük bütçede alınabilecek en iyi iki seçenek bunlardır. Diğer tercihler sizi daha uzun süre götürmez.

@Akif 'e katılıyorum. Apu da pratik mini atx sistemler için ideal. Performans için İntel için i5, Amd için ise fx6300 model işlemciler mantıklı seçimler. Düşük bütçelere önerim her zaman daha sonrada yükseltme yapabilecekler için sadece ilk iyi bir işlemci alıp, daha sonradan bütçe ayrılıp, iyi bir ekran kartıyla performanslı bir sistem olmuş olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı